Очільник КМВА назвав причини непідписання документів
Очільник КМВА назвав причини непідписання документів

Очільник КМВА назвав причини непідписання документів

Документи КМДА, які подають на підпис очільнику Київської міської військової адміністрації, часто надаються з помилками, на непріоритетні витрати, є випадки, коли разом з документами подавалися довідки з ознаками підробки.

Про це на брифінгу сказав очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко, передає кореспондент Укрінформу.

"Є категорія проєктів, які повертаються на доопрацювання. Якщо я маю якісь зауваження, або коли під час фінальної перевірки є помилки, неточності або недостатнє оформлення. В таких випадках ми повертаємо проєкт з офіційним супровідним листом і переліком зауважень на ім'я керівника апарату виконавчого органу Київської міської ради. Ми відправляємо на доопрацювання для того, щоб виконавці доопрацювали і виправили ті помилки, які ми там знайшли. Далі все залежить від виконавця. Іноді документи доопрацьовуються швидко, іноді реально місяцями десь лежать, і навіть були ситуації, коли очільники департаментів чи заступники міського голови навіть не знали, де знаходиться фізично документ. Тобто він загубився вже на етапі друку, і ніхто його так і не знайшов. Були такі випадки", - розповів Ткаченко.

За його словами, за час своєї роботи станом на 10 липня 2025 року він, як очільник КМВА, підписав 745 розпоряджень , що в середньому становить 120 документів на місяць. Водночас у системі електронного документообігу КМДА зафіксовано 872 проєкти рішень та розпоряджень.

Як зауважив Ткаченко, окрім того, що на вивчення документів необхідний час, після направлення у разі необхідності на доопрацювання документи можуть тижнями кочувати з кабінета в кабінет, а то й губитися.

"Це проєкти розпоряджень військової адміністрації , але розглядають їх працівники державної адміністрації Києва. Це казус, який, на жаль, є в законодавстві", - зазначив він.

Також, за словами очільника КМВА, окрема проблема - це проєкти документів, термін виконання яких уже минув.

"Наприклад, є документи, що подаються на підпис у 2025-му році, хоча термін дії в них завершився ще у грудні 2024-го. Тобто регламент КМДА прямо не дозволяє продовжувати такі розпорядження, і це добре відомо всім, хто їх готує, але мені все одно приносять такі документи", - сказав Ткаченко.

Він розповів, що трапляються випадки, коли на підпис приносять документи з ознаками підробки.

Як приклад, промовець навів випадок, коли на підпис подали документи, до яких були додані медичні довідки про огляд, якого людина насправді не проходила.

"Це стосувалося видачі ліцензії на освітній заклад. І людина мала проходити, здається, медогляд і отримати довідку про те, що там все ок. Потім з'ясувалося, що це підроблена довідка, і вона(особа - ред.) не проходила в тому закладі медичний огляд і так далі", - поінформував Ткаченко.

За словами посадовця, подібних випадків, коли документи викликали сумнів, було декілька, і про ці факти повідомлено в правоохоронні органи; неодноразово документи приносили на підпис великим пакетом під кінець робочого дня, коли часу на ознайомлення з ними немає.

Ткаченко додав, що деякі документи стосуються виділення фінансування на непріоритені витрати для Києва у військовий час.

"Був випадок закупівлі кущів на десятки мільйонів гривень. Мені надійшло таке розпорядження. Я мав його підписати і своїм рішенням фактично виділити кошти на закупівлю кущів. Я задам вам питання: якщо ви були б начальником військової адміністрації міста Києва, закупили б кущі на десятки мільйонів гривень? Краще, мені здається, це направити на якісь правильні речі", - вважає очільник КМВА.

Як заявив Ткаченко, дії з боку чиновників КМДА мають політичний підтекст.

"Через офіційні ресурси міська влада намагається дискредитувати законно призначеного під час війни начальника військової адміністрації", - сказав він.

Як повідомлялося, в Київській міській державній адміністрації заявили, що з початку 2025 року очільник КМВА не підписав близько 60 розпоряджень.

Теги по теме
Киев
Источник материала
loader
loader