Прем'єр Франції має представити план, як заощадити бюджету 40 млрд євро
Прем'єр Франції має представити план, як заощадити бюджету 40 млрд євро

Прем'єр Франції має представити план, як заощадити бюджету 40 млрд євро

Прем’єр-міністр Франції Франсуа Байру у вівторок має публічно презентувати свої пропозиції щодо того, яким чином заощадити держбюджету 40 млрд євро.

Про це повідомляє BFMTV, пише "Європейська правда".

15 липня Байру вийде з презентацією свого амбітного плану, що має на меті зекономити держбюджету 40 млрд євро та покращити ситуацію з державним боргом.

Окрім внутрішніх викликів, це завдання стає ще складнішим на тлі намірів президента США застосувати драконівські тарифи до імпорту з Європи та необхідності для Франції збільшувати оборонні витрати.

За даними журналістів, останніми днями Байру багато разів спілкувався з президентом Емманюелем Макроном щодо проєкту.

Крім того, у суботу відбулося засідання з усіма дотичними міністрами.

Ключові ідеї плану поки невідомі.

Втім, припускають, що можливі обмеження на державні видатки майже точно не будуть стосуватися витрат міністерства оборони – з огляду на свіжу заяву Макрона про збільшення оборонних витрат у найближчі роки та відповідну домовленість саміту НАТО.

Не виключають, що прем’єр запропонує підвищити податок на надвисокі доходи – цей крок міг би забезпечити приблизно 3 млрд євро.

Також може пролунати ідея про оптимізацію державних агентств – що ще у квітні анонсувала міністерка публічних фінансів, зазначаючи, що це заощадило би 2-3 мільярди бюджетних коштів.

Скорочення державного боргу та оздоровлення ситуації з фінансами було пріоритетною задачею ще для попереднього прем’єр-міністра Мішеля Барньє і перейшло у спадок наступному прем’єру – у ситуації, коли блок Макрона не має парламентської більшості.

Байру ставить за мету суттєво скоротити дефіцит бюджету – з 5,4% ВВП цьогоріч до 3% ВВП, що є дозволеною "межою" для країн ЄС, у 2029 році.

Нинішній глава уряду Франсуа Байру пережив кілька вотумів недовіри, але його становище все одно непевне.

В ультраправому "Національному об’єднанні" вже дали зрозуміти, що збираються тиснути на нього вотумом недовіри під час осінніх дискусій про новий бюджет.

Джерело матеріала
loader
loader