Микола Точицький прозвітував про свою роботу комітету інформаційної та інформполітики
Микола Точицький прозвітував про свою роботу комітету інформаційної та інформполітики

Микола Точицький прозвітував про свою роботу комітету інформаційної та інформполітики

За цей час вдалося створити Фонд захисту культурної спадщини (поки що на папері), розширити участь України в проєкті «Креативна Європа», запустити механізм проведення інформаційних кампаній в центральних органах виконавчої влади тощо.

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький  на засіданні комітету гуманітарної та інформаційної політики 15 липня розповів про свою роботу та про результати Конференції з питань відновлення України (URC2025), що відбулась 10-11 липня в Римі.

За словами міністра, культура нарешті повноцінно зазвучала на цій конференції як окремий складник, що потребує відбудови. 

Загалом за період діяльності Миколи Точицького на посаді міністра вдалось створити Фонд захисту культурної спадщини (поки що на папері), розширити участь України в проєкті «Креативна Європа», запустити механізм проведення інформаційних кампаній в центральних органах виконавчої влади, стартував процес добудови Музею Голодомору та ін. Підсумком роботи з країнами-партнерами є залучення 51 млн євро для захисту культурної спадщини України. 

«Ми з італійською стороною зробили все можливе, щоб українська культура була присутня на конференції. На URC був утворений Альянс культурної стійкості, куди вже включилися шість країн і інституцій, включаючи ЮНЕСКО. У рамках грантової угоди між Україною та Італією було залучено 32,5 млн євро на відновлення шести об’єктів культурної спадщини в Одесі. Ми з вами успішно пройшли скринінг з Європейським Союзом, хотів би вам за це подякувати. Ми розширили свою участь у Креативній Європі, дякую вам за ратифікацію. Коли USAID провалився, ми досягли домовленості з Євросоюзом і отримали 10 млн євро на 2025 рік для українських незалежних медіа. Мене в першу чергу цікавлять регіональні, бо вони найменш конкурентоздатні. Для боротьби з дезінформацією ми залучили близько 30 млн., які будуть використані для початку функціонування, нарешті, державного Центру стратегічних комунікацій», - сказав пан Точицький.

За його словами, наразі у роботі розробки стратегії інформаційної безпеки і механізм запобігання незаконному переміщенню культурних цінностей.

Міністр подякував також членам комітету за спільну роботу над санкціями. «За період мого перебування на посаді я зупинив 47 незаконних забудов. Мені в залі закинули, що за час моєї роботи в міністерстві з-за кордону не повернулося 3000 чоловіків - громадян України. Я прийшов у вересні 2024 року, і з наших інституцій тільки 11 людей не повернулося. А в цілому 579. Міністерство намагалося створити прозорий механізм виїзду діячів культури і журналістів за кордон», - додав він.

Як писав «Детектор медіа», 26 лютого ввечері Міністерство культури та стратегічних комунікацій повідомило, що з 3 березня призупиняє видачу листів для сприяння виїзду військовозобов'язаних митців та медійників за кордон. Це рішення пояснили тим, що через прогалини в законодавстві частина людей, які отримали лист сприяння на тимчасовий виїзд, вчасно не поверталася до України. Згодом у МКСК сказали, що це рішення «є тимчасовим та діятиме до уточнення формальної процедури, яка б дозволила надалі уникнути зловживань цілями культурної дипломатії».

6 березня опублікувано постанову Кабміну «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України», відповідно до якої набрали чинності зміни щодо перетину кордону військовозобов’язаними митцями та працівниками медіа.

Фото: Микола Точицький / Офіс президента

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader