/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F2a543c2e1435d41dd595a4568929cb4f.jpg)
Спецтрибунал щодо агресії РФ: що передбачає ратифікація угоди
Верховна Рада України ухвалила закон про ратифікацію Угоди між Україною і Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
Це відкриває шлях до притягнення до відповідальності вищих посадових осіб агресора, передає Укрінформ.
Законодавчу ініціативу №0328 підтримали 323 народних депутати. Закон ратифікував угоду, яка була підписана 25 червня 2025 року в Страсбурзі.
За інформацією з пояснювальної записки, ратифікація угоди дозволить запустити юридичний механізм формування інституційної основи Спеціального трибуналу. Зокрема, це включає визначення місця його розташування, розробку внутрішньої регламентації та залучення інших держав до Розширеної часткової угоди.
Ухвалення документу також дозволить завершити всі внутрішньодержавні процедури України щодо набрання угодою чинності. Це створить правову основу для функціонування Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
Основною метою трибуналу стане незалежне та неупереджене розслідування, кримінальне переслідування та судовий розгляд справ проти вищих посадових осіб, причетних до скоєння злочину агресії проти України.
Створення спеціального трибуналу є важливим кроком у боротьбі за справедливість та притягнення до відповідальності тих, хто несе відповідальність за розв'язання війни проти України. Трибунал працюватиме під егідою Ради Європи та забезпечуватиме дотримання найвищих стандартів правосуддя.
Ратифікація угоди також демонструє готовність України співпрацювати з міжнародними інституціями у питаннях забезпечення справедливості та відновлення міжнародного права.

