Верховний суд заборонив будівництво 16-поверхівки біля столичного Музею видатних діячів української культури
Верховний суд заборонив будівництво 16-поверхівки біля столичного Музею видатних діячів української культури

Верховний суд заборонив будівництво 16-поверхівки біля столичного Музею видатних діячів української культури

Велика палата Верховного суду остаточно повернула територіальній громаді Києва земельну ділянку за адресою вул. Жилянська, 96-А.

Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій, передає Укрінформ.

Ідеться про ділянку в межах Музею видатних діячів української культури, присвяченого Лесі Українці, Миколі Лисенку, Панасу Саксаганському та Михайлу Старицькому.

«Цим рішенням завершено майже двадцятирічну судову епопею довкола спроб забудови цієї історично цінної території», – зауважили в міністерстві.

Своїм рішенням суд підтримав позицію МКСК, яке раніше відмовило в погодженні проєктної документації, оскільки забудова несла пряму загрозу для прилеглих пам’яток історії та культури й суперечила чинному законодавству у сфері охорони культурної спадщини.

У міністерстві наголошують: це рішення є стратегічно важливим для захисту історичних ареалів Києва та збереження національної пам’яті.

Як повідомлялося, ділянка на вул. Жилянській, 96-А розташована в безпосередній близькості до Музею видатних діячів української культури, експозиції якого розміщуються в будинках по вул. Саксаганського 93, 95, 97 та Жилянській 96.

Раніше в Мінкультури наголошували, що проведення будівельних робіт упритул до території музею негативно вплине на навколишнє середовище та стан будинків, які входять до його складу, оскільки такі дії є джерелом забруднення, вібрації та тиску на ґрунти, рослинний покрив і ґрунтові води локації. Також будівництво становитиме загрозу для існування споруд згаданих пам’яток – затоплення фундаменту, руйнування будівельних конструкцій, просідання споруди з утворенням тріщин і руйнуванням стін.

Восени 2023 року Господарський суд Києва почав розгляд позову від заступника генпрокурора в інтересах держави до Київської міської ради й науково-виробничого підприємства «Рестін» про повернення цієї земельної ділянки столиці.

Фото: Freepik 

Теги за темою
Київ Будівництво
Джерело матеріала
loader
loader