/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F15243ca172c6ce7394c45e431d97228c.jpg)
Австрія закликала ЄС зайняти жорсткішу позицію у митній суперечці зі США
Як передає Укрінформ із посиланням на АРА, про це Гаттманнсдорфер заявив у п’ятницю після консультацій із провідними австрійськими економістами.
"При всій повазі, ми не можемо продовжувати в тому ж дусі, як досі. Якщо Дональд Трамп надсилає нам листа із погрозою запровадження 30-відсоткових мит, ми повинні реагувати адекватно, ми повинні показати м’язи", - сказав він.
На переконання австрійського міністра, Європейському Союзу "не завадило б трохи більше впевненості".
"Нам не варто боятися Дональда Трампа", - заявив Гаттманнсдорфер.
За його словами, головною метою залишається досягнення рішення шляхом переговорів, але за необхідності ЄС має запровадити контрмита. На його думку, запроваджені Євросоюзом контрмита можуть принести додаткові доходи у розмірі 15-16 млрд євро, які слід спрямувати на підтримку галузей, найбільш постраждалих від митного спору.
Як повідомив Гаттманнсдорфер, перший пакет контрзаходів на суму 21 млрд євро набуде чинності з 6 серпня. Другий список товарів і продуктових груп, на які будуть введені контрмита, також вже завершено. Крім того, Єврокомісія анонсувала третій пакет, спрямований зокрема на цифровий сектор і великі технологічні компанії.
На підтримку позиції міністра економіки Австрії висловилися і австрійські економісти.
"Принаймні жорсткіша комунікація зі США – це правильний крок до досягнення рішення", – переконаний економіст Австрійського інституту економічних досліджень (Wifo) Гаральд Обергофер.
На його переконання, у випадку неспроможності сторін дійти згоди, збитки для США будуть значно більшими, ніж для країн ЄС: якщо США запровадять 30-відсоткові мита проти ЄС, це зменшить економічні показники Австрії та ЄС на 0,5%, тоді як економіка США втратить понад 1,2%. При цьому, у разі введення контрмит ЄС економіка Австрії знизиться на 0,6% замість 0,5% без контрзаходів, а економіка США скоротиться майже на 2%.
Аналогічної думки дотримується керівник Інституту передових досліджень (IH) Хольгер Бонін: "США значно більше страждають від ірраціональної митної політики Дональда Трампа, ніж європейці". За його словами, саме тому ЄС має не вагатися з вжиттям контрзаходів. "Добре і правильно, що Європейський Союз, схоже, нарешті вирішив надіти боксерські рукавички", - переконаний економіст.
Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп 12 липня опублікував у соцмережах два листи-ультиматуми про запровадження 30-відсоткових мит на товари з Євросоюзу та Мексики вже з 1 серпня, якщо сторони не зможуть до того часу домовитися про кращі торгові умови.
Фото: Pixabay/Hans

