/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F8d1466bc88a23a10fb8c68558abe9e3d.jpg)
В Японії проходять вибори до верхньої палати парламенту
Про це повідомляє Kyodo News, передає Укрінформ.
Палата радників налічує 248 депутатів, які обираються на шість років. Проте склад верхньої палати парламенту оновлюється не одночасно, а кожні три роки відбуваються вибори половини депутатського корпусу. Цього разу також вирішуватиметься доля одного вакантного мандата, тож загалом буде обрано 125 парламентаріїв: з них 75 в одномандатних округах і ще 50 – за партійними списками.
Прем’єр-міністр і лідер Ліберально-демократичної партії (ЛДП) Ішіба назвав головним завданням виборчої кампанії для владного блоку зберегти більшість у Палаті радників. Це має вирішальне значення для утримання коаліцією влади на тлі втратити більшості у ключовій нижній палаті восени минулого року.
Проте, як свідчать останні соціологічні опитування, владний блок може зазнати поразки і позбутися більшості в Палаті радників.
При цьому головній опозиційній силі - Конституційно-демократичній партії - навряд чи вдасться істотно покращити свої позиції. Опитування дають їй лише 22 місця зі 125, а переможцями цьогорічної електоральної кампанії можуть стати малі опозиційні політсили з популістськими програмами, яким перейдуть голоси виборців від ЛДП.
У разі збереження більшості за ЛДП і «Комейто» прем’єр Ішіба напевно залишиться на посаді. Утім, це можливо навіть у разі невтішних для партії влади результатів голосування, оскільки після формування Палати радників, на відміну від нижньої палати, у ЛДП традиційно не відбуваються вибори нового партійного лідера.
На користь збереження за Ішібою посади прем’єра можуть зіграти й переговори зі Сполученими Штатами щодо підвищених мит, які мають набути чинності з 1 серпня.
За другого сценарію, як прогнозують японські ЗМІ, у разі провалу на виборах Ішіба піде у відставку, про що він може оголосити вже у понеділок, 21 липня, під час запланованої пресконференції глави уряду.
Третій сценарій передбачає, що давні партнери ЛДП і «Комейто» змінять структуру коаліції і приймуть до неї третю партію. В такому разі за результатами переговорів прем’єр-міністром може бути обрано політика і не з ЛДП.
Якповідомляв Укрінформ, Ліберально-демократична партія прем’єра Шіґеру Ішіби, яка восени минулого року вже втратила більшість у нижній палаті парламенту, за підсумками майбутніх виборів ризикує втратити її й у верхній палаті.
Фото з Вікіпедії

