Блокування інвесторів з України й робота з РФ: ICU може втратити ліцензію і стати підсанкційною
Блокування інвесторів з України й робота з РФ: ICU може втратити ліцензію і стати підсанкційною

Блокування інвесторів з України й робота з РФ: ICU може втратити ліцензію і стати підсанкційною

Про це пише ексголовред "Економічної правди" Сергій Лямець у колонці ІА "УНІАН", інформує 24 Канал.

З посиланням на власні джерела в галузі він припускає, що ICU ризикує втратити ліцензії в Україні та Великій Британії, а її керівництву загрожує розслідування у зв'язку з використанням офшорних структур і тиском на інших кредиторів.

Зокрема, ICU, як повідомляється, скуповувала боргові папери LPN, пов'язані з колишнім "Альфа-Банком", з великим дисконтом, після чого блокувала реструктуризацію, на яку вже погодились десятки впливових українських родин. Компанія ініціювала заміну міжнародного агента BNY Mellon на GLAS – менш відомого гравця, який працює з distressed-активами, що викликало побоювання щодо ворожого захоплення процесу реструктуризації.

У документах британської компанії FPP Asset Management LLP, яка контролювала деякі облігації EMIS Finance B.V., ICU прямо згадується як мажоритарний власник. Примітно, що FPP одночасно фігурувала у спільному SPAC‑проєкті з VTB Capital, а серед її партнерів був Кирило Зімарін – колишній CEO кіпрського RCB Bank, що входив у групу ВТБ. Зімарін нині є власником фінансової компанії Finstella.

За словами інсайдерів, ICU також брала участь у бізнесі Burger King Russia – разом із ВТБ. Компанія заявила про вихід після вторгнення, але станом на жовтень 2023 року, за даними BBC, досі володіла 35% російської франчайзі мережі.

На думку джерел автора, у випадку доведення порушень ICU загрожують:

  • санкції з боку ЄС і РНБО України,

  • втрата фінансових ліцензій у Британії,

  • блокування активів і репутаційна катастрофа на тлі прозорості ринку.

Як зазначають джерела, британські регулятори уважно слідкують за поведінкою фінансових посередників. Якщо буде доведено, що ICU через FPP і GLAS створює інфраструктуру для тиску на ринок і маскує справжніх бенефіціарів – компанія може отримати звинувачення у порушенні професійної етики.

Повідомляється, що до групи надіслано запити з низкою прямих питань. ICU наразі не відповіла на інформаційний запит журналіста.

Теги по теме
Новости Украины
Источник материала
loader