Гідрометцентр: Посуха стримує розвиток картоплі та буряку
Гідрометцентр: Посуха стримує розвиток картоплі та буряку

Гідрометцентр: Посуха стримує розвиток картоплі та буряку

Гідрометцентр: Посуха стримує розвиток картоплі та буряку

Агрометеорологічні умови другої декади липня для формування врожаю пізніх сільськогосподарських культур, городини, овочевих та плодових на більшій частині території країни (крім західних та північних областей) були малосприятливими через переважно спекотну погоду.

Про це йдеться в декадному звіті Укргідрометеоцентру, пише ІА «АПК-Інформ».

Зазначається, що такі умови призвели до посилення та поширення повітряно-ґрунтової посухи в північні та центральні райони.

«Для бульбокоренеплодів умови в цих областях були несприятливими через високі температури ґрунту на глибині 10 см, які впродовж усієї декади в денні години підвищувалися до плюс 25°С і вище, досягаючи плюс 30-32°С, що стримувало або припиняло ріст бульб картоплі та приріст ваги коренеплоду буряків. Місцями відмічалося стійке в’янення та засихання рослин у денні години», — зазначають фахівці. 

На більшості площ західних та північних областей агрометеорологічні умови були задовільними завдяки дощам локального характеру. Одночасно сильні зливи спричинили пошкодження посівів сільськогосподарських культур різного ступеня (локальне вилягання посівів, осипання плодів плодових дерев, пошкодження городніх культур), створювалися сприятливі умови для інтенсивного росту бур’янів та поширення грибкових хвороб.

У південних, центральних та східних областях внаслідок стійкого дефіциту ефективних дощів агрометеорологічні умови для формування врожаю пізніх культур залишалися малосприятливими, тривала ґрунтова посуха. Проте умови для формування врожаю пізніх сільгоспкультур не були критичними завдяки чергуванню періодів спеки з прохолодною погодою та наявності роси в ранкові години, що пом’якшувало згубний вплив надвисоких температур і було додатковим ресурсом вологи для рослин.

Одночасно високі температури та відсутність ефективних опадів (бездощовий період у південних областях триває від 1 до 2 місяців) призвели до масового розповсюдження шкідників та поширення хвороб у пізніх сільгоспкультур.

Источник материала
loader
loader