Україна в ОБСЄ: Потрібно не говорити з агресором, а притягнути його до відповідальності
Україна в ОБСЄ: Потрібно не говорити з агресором, а притягнути його до відповідальності

Україна в ОБСЄ: Потрібно не говорити з агресором, а притягнути його до відповідальності

Своєю агресивною війною проти України Росія порушила не лише суверенітет однієї країни, а й основи європейської безпеки, включно з принципами ОБСЄ, а тому діалог з нею неможливий, допоки вона не припинить агресію та не понесе відповідальність.

Як передає кореспондент Укрінформу, на цьому наголосив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ростислав Палагусинець під час чергового засідання Форуму з безпекового співробітництва ОБСЄ.

"Розв’язавши агресивну війну проти України, Російська Федерація атакувала не лише одну країну, а всю європейську архітектуру безпеки, включно з однією з її ключових інституцій – ОБСЄ. На цьому тлі важко уявити конструктивний діалог щодо взаємних політико-військових зобов’язань за одним столом із державою, чиї дії відображають відверте нехтування найфундаментальнішими принципами Статуту ООН та Гельсінського заключного акта", - заявив він.

За словами українського дипломата, натомість потрібно "зосередити всі наші зусилля на припиненні кровопролиття, притягненні держави-агресора до відповідальності та відновленні міжнародного порядку, заснованого на правилах".

"Немає альтернативи тому, щоб продемонструвати, що агресія має наслідки. Держави, які розпочинають війни, вбивають цивільних і сіють руйнування, не можуть вважатися рівними чи надійними партнерами. Якщо ми хочемо, щоб ця Організація залишалася ефективною та стійкою, ми повинні беззаперечно підтримувати повагу до міжнародного права та принципів Гельсінського заключного акта. Ці принципи є основою міжнародного порядку та нашої спільної безпеки. І ці принципи не підлягають обговоренню", - заявив Палагусинець.

Як повідомляв Укрінформ, Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Юрій Вітренко нагадав Росії про її власний Кримінальний кодекс, зокрема статтю 353, яка передбачає покарання за розв’язання та ведення агресивної війни.

Теги по теме
Европа ОБСЕ
Источник материала
loader
loader