/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Ff1ec082584850e5a5bd66ee78cd8aedf.jpg)
Вам уже набридла шерсть по всьому будинку: чи можна поголити кішку на літо?
Хоча здається, що видалення вовни має полегшити їм перенесення спеки, насправді шерсть виконує захисну функцію. Ветеринар Ханна Харт розповідає, чи можна голити домашніх кішок.
"Вовняна" система терморегуляції ефективно працює як у короткошерстих, так і у довгошерстих порід. Вона служить бар'єром від перегріву, відбиваючи сонячне тепло та сприяє циркуляції прохолодного повітря у шкіри. Однак легка стрижка - це допустима міра, яка допомагає усунути зайве підшерстя і ковтуни, що заважають нормальній вентиляції і ускладнюють догляд за вовною у довгошерстих кішок.
Гоління налисо може нашкодити
Повне видалення вовни може мати більше негативних наслідків, ніж користі. У спеку кішки охолоджуються, вилизуючи шерсть, що сприяє випаровуванню слини та зниженню температури тіла. Видалення вовни порушує цей механізм. Гоління може стати джерелом стресу для тварини. Кішки, особливо влітку, люблять сидіти біля сонячних вікон. Без шерсті зростає ризик отримання сонячного опіку.
Якщо ви переживаєте за котика і підозрюєте перегрів, то ознаки, які можуть вказувати на тепловий стрес:
- прискорене дихання, іноді з відкритим ротом;
- млявість, зниження рівня активності;
- втрата апетиту;
- прагнення лягти на прохолодні поверхні - плитку, дерев'яну підлогу тощо. п.;
- посилена слинотеча;
- збільшення споживання води;
- потовиділення через подушечки лап;
- часте вилизування.
Якщо стан погіршується, може розвинутися тепловий удар, який проявляється серйознішими симптомами, зокрема блюванням і проносом, ясна стає насичено-червоними, порушується координація, з'являються червоні плями на шкірі, дихання стає утрудненим, можуть спостерігатися судоми, хиткість ходи.
При ознаках теплового удару необхідно терміново звернутися до ветеринара - це загрозливий для життя стан, і домашніми засобами його не вилікувати.
Як допомогти кішці впоратися зі спекою
Забезпечте прохолоду у приміщенні
Використовуйте кондиціонер або вентилятор для створення потоку прохолодного повітря. Найкраще тримати кішку в спекотний сезон, де можна контролювати температуру.
Розчісуйте котика
Видаляйте надлишки вовни та ковтуни: для довгошерстих порід щодня, для короткошерстих раз на тиждень. Це покращує циркуляцію повітря у шкіри та запобігає перегріву.
Надайте прохолодні місця для відпочинку
Розкладіть по підлозі вологі холодні рушники або використовуйте спеціальні килимки, що охолоджують. Також можна застосовувати підняті підстилки, які забезпечують доступ повітря до живота, якщо кішка досить рухлива для їх використання.
Подбайте про воду
Завжди тримайте свіжу, прохолодну воду у доступі. Деякі кішки люблять, коли в мисці плавають кубики льоду, що робить воду більш привабливою.
Частуйте охолодженими ласощами
Наприклад, паштетний корм можна трохи заморозити і дати кішці як освіжаючі ласощі. Особливо корисно це для кішок, чутливих до спеки - кошенят, літніх та ослаблених тварин.
Якщо ви помітили тривожні ознаки перегріву, одразу зверніться за ветеринарною допомогою. По дорозі в клініку загорніть кішку в прохолодний вологий рушник і давайте пити трохи прохолодної води. Це допоможе зменшити температуру до отримання професійної допомоги.

