Делегація українських послів відвідала Бородянку
Делегація українських послів відвідала Бородянку

Делегація українських послів відвідала Бородянку

Делегація керівників закордонних дипломатичних установ України відвідала Бородянку Київської області.

Як передає Укрінформ, про це Голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник повідомляє у Фейсбуці.

«Показали їм разом із заступником міністра розвитку громад та територій Костянтином Ковальчуком та головою Агентства відновлення Сергієм Сухомлином, як відбудовуєтьсяБородянка — один із найбільш постраждалих населених пунктів області», - зазначив Калашник.

З початку повномасштабного вторгнення тут було пошкоджено або зруйновано понад 800 об’єктів: житлові будинки, школи, лікарні, соціальна інфраструктура.

«Але сьогодні Бородянка не просто відновлюється — тут формується новий підхід до життєвого простору. Відбудовуємо за принципом: зробити краще, ніж було. Уже майже 10 тисяч мешканців повернулися додому. Відкриваються магазини, працюють школи й амбулаторії. Символ незламності — саме так сьогодні можна описати Бородянку», - наголосив Калашник.

Разом із делегацією відвідали Україно-литовський ліцей, Науково-навчальний центр, що надає реабілітаційні послуги ветеранам, центральну площу селища й один із відновлених житлових кварталів. Дипломати побачили на власні очі: міжнародна підтримка працює.

Під час панельної дискусії «Відбудова громад через регіональну взаємодію: виклики та можливості для Київщини» обговорили питання партнерства — того, що робить область сильною.

У розмові взяли участь Віцепрем’єр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, заступник міністра закордонних справ Євген Перебийніс, голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин, а також дипломати.

Нині діють 17 угод з іноземними регіонами, наші громади мають 133 побратимства з муніципалітетами у 34 країнах світу. Активно співпрацюємо з понад 70 міжнародними організаціями.

«У кожній громаді Київської області є свідчення цієї підтримки: укриття, амбулаторії, школи, нове житло для внутрішньо переміщених осіб. Це не абстрактна міжнародна співпраця — це реальні зміни, які наші дипломати допомагають втілювати. Київщина відновлюється завдяки спільній роботі. Дякую кожному, хто з нами», - додав Калашник.

Як повідомляв Укрінформ, Калашник разом із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні Пак Кічангом відвідали Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, який реконструюється в Бучі на Київщині.

Фото: Микола Калашник / Фейсбук

Источник материала
loader
loader