Музейників Мексики та Бразилії закликають не співпрацювати з установами в Криму
Музейників Мексики та Бразилії закликають не співпрацювати з установами в Криму

Музейників Мексики та Бразилії закликають не співпрацювати з установами в Криму

Із закликом до художніх музеїв у Мексиці та Бразилії утриматися від співпраці з установами, що діють на території тимчасово окупованого Криму, звернулися 11 українських і міжнародних організацій.

Про це повідомляє Центр прав людини ZMINA, передає Укрінформ.

"Ми закликаємо музей Анахуакаллі (Мехіко, Мексика) і музей Лазара Сегала (Сан-Паулу, Бразилія) відмовитися від будь-яких форм співпраці з культурними установами, створеними або контрольованими Російською Федерацією на окупованих територіях України, та утриматися від участі в заходах за участі таких організацій. Це буде послідовним жестом солідарності з міжнародним правопорядком, постраждалими громадами й тими, хто намагається зберегти культурну спадщину в умовах війни", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що приводом для звернення стали підписані меморандуми про співпрацю між музеєм Лазара Сегала (Сан-Паулу, Бразилія), музеєм Анауакаллі (Мехіко, Мексика) і так званою «російською галереєю мистецтв», що розташована в Севастополі.

Автори звернення висловили занепокоєння тим, що подібна взаємодія може сприяти легітимізації російської окупації півострова та суперечить нормам міжнародного права - зокрема принципам суверенітету, територіальної цілісності та невизнання незаконних змін кордонів. У листі нагадали, що офіційні представники Мексики та Бразилії раніше висловлювалися на підтримку територіальної цілісності України.

Представники українського громадянського суспільства зазначили, що після анексії Криму 2014 року Росія використовує заклади культури в регіоні для просування пропаганди та підміни історичних і культурних наративів. Особливу тривогу викликають масштабні археологічні розкопки та переміщення музейних цінностей: від початку окупації було вилучено приблизно 14 мільйонів експонатів, зокрема твори українських митців, частину яких було переміщено до музеїв на території Росії.

Автори звернення наголосили, що навіть опосередкована співпраця з установами може бути розцінена як порушення принципу належної обачності в міжнародній співпраці та становити ризик мимовільного сприяння політиці окупації, порушенню прав на культурну ідентичність та перекручуванню історичної правди. Це також може суперечити зобов’язанням Мексики і Бразилії як членів міжнародної спільноти, що підтримує мирне врегулювання конфліктів і повагу до норм міжнародного права.

Заяву підписали : ГО “Кримський процес”, ГО “Регіональний центр прав людини”, Центр прав людини ZMINA, ГО “Медійна ініціатива за права людини”, International Partnership for Human Rights, ГО “Обʼєднання родичів політвʼязнів Кремля”, Кримська правозахисна група, Громадська спілка “Дім прав людини “Крим”, Українська правова консультативна група, Освітній дім прав людини – Чернігів та ГО “КримSOS”.

Раніше Укрінформ повідомляв, що Росія привласнює музеї на окупованих територіях та перетворює їх на «осередки ненависті».

Фото: Львівська міськрада

Теги по теме
Крым Бразилия Мексика
Источник материала
loader
loader