Нафта дорожчає на тлі оптимізму щодо торгівлі США та скорочення запасів у Штатах
Нафта дорожчає на тлі оптимізму щодо торгівлі США та скорочення запасів у Штатах

Нафта дорожчає на тлі оптимізму щодо торгівлі США та скорочення запасів у Штатах

Ціни на нафту зросли у четвер, 24 липня, підкріплені оптимізмом щодо торговельних переговорів США, які послаблять тиск на світову економіку, та різкішим, ніж очікувалося, скороченням запасів сирої нафти у Штатах.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Reuters.

Ф'ючерси на сиру нафтумарки Brent зросли на 21 цент, або 0,3%, до 68,72 долара за барель. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate подорожчали на 22 центи, або 0,3%, до 65,47 долара за барель.

Обидва контрольні показники майже не змінилися в середу, оскільки ринки стежили за розвитком торговельних переговорів між США та Європейським Союзом після укладення президентом Дональдом Трампом тарифної угоди з Японією. Угода знижує мита на імпорт автомобілів та звільняє Токіо від нових мит в обмін на пакет інвестицій та позик, спрямованих на США, на суму 550 мільярдів доларів.

«Покупки були зумовлені оптимізмом, що прогрес у тарифних переговорах зі США допоможе уникнути найгіршого сценарію», – сказав Хіроюкі Кікукава, головний стратег Nissan Securities Investment, підрозділу Nissan Securities.

«Проте невизначеність щодо торговельних переговорів між США та Китаєм, а також мирних переговорів між Україною і Росією обмежує подальше зростання», – додав він, прогнозуючи, що ціна на WTI, ймовірно, залишатиметься в діапазоні від 60 до 70 доларів.

Двоє європейських дипломатів заявили в середу, що ЄС та США рухаються до торговельної угоди, яка може включати 15% базовий тариф США на товари ЄС та можливі винятки, що потенційно прокладе шлях до ще однієї великої торговельної угоди після угоди з Японією.

Що стосується пропозиції, дані Управління енергетичної інформації США показали, що запаси сирої нафти в США минулого тижня скоротилися на 3,2 мільйона барелів до 419 мільйонів барелів, що перевищило очікування аналітиків щодо скорочення на 1,6 мільйона барелів.

Запаси бензину також зменшилися на 1,7 мільйона барелів до 231,1 мільйона барелів, що майже вдвічі перевищило очікування щодо обсягу видобутку в 908 тис. барелів. Запаси дистилятів, включаючи дизельне пальне та мазут, зросли на 2,9 мільйона барелів за тиждень до 109,9 мільйона барелів, що все ще близько до найнижчого сезонного рівня з 1996 року, повідомили аналітики ANZ у примітці.

«Це свідчить про те, що попит протягом літа у північній півкулі був відносно високим», – заявили в ANZ.

Тим часом геополітична напруженість залишалася в центрі уваги.

Україна і Росія провели мирні переговори у Стамбулі в середу, обговорюючи подальший обмін полоненими, хоча сторони залишаються далекими один від одного щодо умов припинення вогню та можливої зустрічі своїх лідерів.

Окремо, іноземним нафтовим танкерам тимчасово заборонили завантажуватися в головних чорноморських портах Росії через нові правила, повідомили в середу два джерела в галузі, що фактично зупинило експорт з Казахстану через консорціум, що частково належить американським енергетичним гігантам.

Міністр енергетики США заявив у вівторок, що США розглянуть можливість запровадження санкцій проти російської нафти, щоб покласти край війні в Україні. Тим часом ЄС у п'ятницю узгодив свій 18 пакет санкцій проти Росії, знизивши граничну ціну на російську нафту.

Фото ілюстративне: Unsplash

Теги по теме
США
Источник материала
loader
loader