/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F9e3e37041eeb9a68e43a744d665be09d.jpg)
Україна може швидко доставляти на фронт зброю, вироблену за німецькі гроші - заступник міністра Алоян
Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав заступник міністра стратегічних галузей промисловості Давид Алоян.
«Наявні виробничі спроможності дозволяють оперативно виготовляти та доставляти зброю до користувачів, у тому числі — профінансовані Німеччиноюдалекобійні засоби ураження», - сказав він, коментуючи слова генерал-майора Бундесверу Крістіана Фройдінга про те, що Україна вже до кінця липня може отримати далекобійну зброю, яка вироблена за допомогою ФРН.
Заступник глави Мінстратегпрому висловив вдячність Німеччині за фінансовий внесок у виробництво українського озброєння для потреб Сил безпеки та оборони, але відмовився розкривати будь-які деталі співпраці в цій галузі. Він лише зауважив, що з моменту оголошення рішення щодо виробництва в Україні такої зброї у травні, українська оборонна промисловість активно працює над виконанням відповідних завдань.
«Ми високо цінуємо цю форму співпраці та підтримуємо постійний діалог з німецькою стороною щодо шляхів залучення додаткових фінансових ресурсів у наш ОПК», - сказав Алоян.
Він додав, що є підписаний нещодавно меморандум про співпрацю між Федерацією німецької промисловості (BDI) та «Українською радою зброярів». За словами заступника міністра, йдеться про спільний R&D процес. Меморандум вибудував формат, який буде опрацьовуватися в подальшому, зауважив політик.
Загалом, зазначив він, R&D процес не перший рік відбувається в Україні, вже є проєкти, які були опрацьовані спільно за підтримки партнерів.
У рамках реорганізації уряду було ухвалене рішення про злиття Міністерства оборони й Міністерства стратегічних галузей промисловості. Створено ліквідаційну комісію, процес триває та може затягнутися на тижні чи навіть місяці. Тим часом штат відомства, зокрема заступники міністра, продовжують працювати в штатному режимі та виконувати свої завдання.
Як повідомлялося, глава штабу з питань України в Міноборони ФРН Фройдінг заявив днями, що Німеччина профінансує виробництво в Україні далекобійних систем ураження у «тризначній» кількості і перші такі системи очікуються наприкінці липня.

