BBC, Reuters, AFP та AP заявили, що їхні журналісти голодують у Секторі Гази
BBC, Reuters, AFP та AP заявили, що їхні журналісти голодують у Секторі Гази

BBC, Reuters, AFP та AP заявили, що їхні журналісти голодують у Секторі Гази

Видання вчергове закликали владу Ізраїлю дозволити журналістам в’їзд до регіону та виїзд з нього.

Найбільші світові медіа — BBC News, Reuters, AFP і Associated Press (AP) — заявили, що їхні журналісти голодують у Секторі Гази. Про це йдеться у спільній заяві видань, яку BBC опублікувало у четвер, 24 липня.

«Ми надзвичайно стурбовані станом наших журналістів у Газі, які дедалі частіше не можуть прогодувати себе та свої сім’ї. Протягом багатьох місяців ці незалежні журналісти були очима та вухами світу на місцях у Газі. Зараз вони стикнулися з такими ж жахливими обставинами, як і ті, про кого вони повідомляють», — йдеться у заяві медіа.

У ній також зазначається наступне: «Журналісти зазнають багатьох злиднів і труднощів у зонах бойових дій. Ми глибоко стурбовані тим, що загроза голоду тепер є однією з них».

BBC News, Reuters, AFP і AP знову закликали владу Ізраїлю дозволити журналістам в'їжджати до Сектора Гази та виїжджати з нього. Також медіа наголосили на важливості того, щоб до тамтешніх жителів надходило достатньо харчових продуктів.

Напередодні AFP звернулася до Ізраїлю з проханням дозволити негайну евакуацію своїх позаштатних авторів та їхніх сімей з Сектора Гази. Це відбулося після того, як інформаційна агенція попередила, що ці працівники не можуть нормально працювати через загрозу голоду.

Позаштатні журналісти, які працюють на міжнародні медіа, попередили, що голод і брак чистої води призводять до хвороб і виснаження.

Товариство журналістів AFP заявило: «Ми втрачали журналістів у зонах конфлікту: дехто отримував поранення, інших брали в полон. Але ніхто з нас не пам’ятає, щоб наші колеги помирали від голоду».

Зазначимо, війна між Ізраїлем та ХАМАСом, що розпочалася після атаки ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року, призвела до безпрецедентних втрат серед журналістів. За даними Комітету захисту журналістів (CPJ), станом на 30 серпня 2024 року щонайменше 116 журналістів та медіапрацівників загинули.

У березні 2024 року керівники низки світових медіа підписали лист із закликом до влади Ізраїлю захистити журналістів у Газі, зазначивши, що вони працюють у безпрецедентних умовах і стикаються з «серйозним особистим ризиком».

Фото: Khamis Al-Rifi / Reuters

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Журналисты
Источник материала
loader
loader