/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd29d7790626e8e34703adcca926f2dd2.jpg)
Іспит з історії української державності не склали понад 1000 кандидатів на посади суддів - ВККС
Про це повідомила на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів член ВККСУ Надія Кобецька, передає Укрінформ.
"До другого етапу кваліфікаційного іспиту - тестування загальних знань у сфері права та знань зі спеціалізації відповідного суду - допущено 7239 кандидатів на посаду судді місцевого суду та суддів, які виявили намір бути переведеними до іншого місцевого суду, що успішно склали тестування знань з історії української державності. На першому етапі кваліфікаційного іспиту участь у доборі припинено стосовно 1193 осіб", - сказала Кобецька.
За її словами, під час тестування зафіксовано кілька порушень та позаштатних ситуацій.
"Зафіксовано два порушення. Це ситуації, коли учасники поклали мобільні телефони в спеціальні пакети, але їх не вимкнули. Втім, в протоколі зазначено, що це не був телефон, який був у кишені в учасника іспиту..... Позаштатні ситуації стосувались таких випадків, як зміна прізвища кандидатом. Було кілька випадків, коли на персональних комп'ютерах учасників іспиту "вибивалася" помилка і потрібно було наново зайти систему, з'являлась необхідність підтвердження сертифікату захисту. Це не вплинуло на іспит", - заявила доповідачка.
За її словами, також було кілька випадків, коли кандидати прийшли на тестування не за тією адресою. "Про це було складено акти. Таких учасників було допущено до складання іспиту", - зазначила Кобецька.
У комісії нагадали, що загалом із заявами на участь у доборі на посади суддів місцевих судів звернулося 9339 осіб, до кваліфікаційного іспиту були допущені 8432 особи, водночас тест з історії української державності складали 7939 осіб. "Причина в тому, що частина просто не взяли участь у тестуванні. Не прийшли на іспит", - пояснили Укрінформу у пресслужбі ВККСУ.
З результатами тестування кандидатів суддів з історії української державності можна ознайомитися за посиланням.
Як повідомляв Укрінформ, Вища кваліфікаційна комісії суддів 15 липня розпочала тестування з історії української державності для кандидатів на посади суддів.
У ВККСУ зазначили, що участь у іспиті візьмуть 8432 кандидати.
Іспит складали кандидати, які є громадянами України, мають вищу юридичну освіту, досягли 30-річного віку, мають щонайменше п’ять років професійного стажу у сфері права, й підтвердили рівень володіння державною мовою на рівні С1 чи С2
Наприкінці 2024 року ВККСУ оголосила конкурс до місцевих судів.
Фото ілюстративне Pexels/Pixabay
