/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fec252c3dde5c17823eb00bd52a63249c.jpg)
Не лише хлопці, навіть дівчата: українські школярі масово виїжджають з України
Зараз в Україні спостерігається тенденція виїзду старшокласників за кордон - виїжджають не лише юнаки, а й дівчата. Про це повідомив в інтерв'ю "РБК-Україна" голова Києво-Могилянської академії Сергій Квіт.
Офіційної статистики щодо кількості випускників, які покидають країну, поки що немає. Однак освітня омбудсменка Надія Лещик нещодавно зауважила - кількість учнів 11-х класів, які навчаються очно, протягом року значно зменшилася. Багато хто виїжджає ще до завершення школи - через питання безпеки та чутки про можливе зниження мобілізаційного віку.
Квіт підтверджує цю тенденцію, однак додає - кількість абітурієнтів у Києво-Могилянській академії, навпаки, щороку зростає.
"Ми не повинні перейматися через речі, на які не можемо вплинути... Головне - дати людям причину повернутися. Треба показати, що тут можна реалізувати себе, що країна змінюється, впроваджуються реформи, відбуваються позитивні перетворення", - сказав він.
На його думку, молодь повертатиметься, якщо матиме внутрішню мотивацію. Навіть в умовах війни важливо зберігати відчуття перспективи - віру у зміни, самореалізацію та майбутнє в Україні.
Тим, хто справді хоче навчатися за кордоном, Квіт радить розглядати саме магістратуру, а не бакалаврат. Це допоможе зберегти зв’язок із соціальною реальністю України та не втратити відчуття приналежності.
"Я не вважаю правильним, що школярі одразу вступають до західних університетів. Краще обрати хорошу магістерську програму за кордоном, а не бакалаврську. Адже в разі бакалаврату людина часто випадає з контексту, починає мислити інакше - і це може призвести до повної втрати зв’язку з батьківщиною", - зазначив він.
Водночас він визнає - українські виші наразі не здатні конкурувати із західними, і справа не лише в якості освіти, хоча й навчальні програми часто залишають бажати кращого.
"Щодо якості, я б не став узагальнювати. Система в нас слабка, але водночас є дивовижно сильні випускники. Причини різні - про це можна говорити довго. Водночас бакалаврські програми у низці провідних університетів у нас справді на гідному рівні", - підсумував Квіт.
- Раніше ми повідомляли, "Якщо діти їдуть – за що тоді воювати?": вчитель б'є на сполох через масову міграцію українських випускників.
- "Примушені збирати валізи": чому талановиті діти залишають Україну після збирання НМТ – докладніше на Знай.ua.
