Мінімальні пенсії для літніх українців, нові правила та доплати
У 2025 році мінімальний розмір пенсійних виплат в Україні залежить від віку пенсіонера, його страхового стажу та факту офіційного працевлаштування. Держава зберігає механізми підтримки для найбільш уразливих категорій громадян, зокрема осіб літнього віку.
За інформацією, оприлюдненою у матеріалі видання УНІАН, українці, які не мають необхідного страхового стажу, отримують базову мінімальну пенсію у розмірі 2 361 гривню. У той же час для пенсіонерів віком від 65 років із повним трудовим стажем (30 років для жінок і 35 — для чоловіків) передбачено підвищену виплату — 3 758 гривень. Проте, якщо такий пенсіонер продовжує працювати, розмір його пенсії залишається на рівні 2 361 гривні. Окремі категорії літніх громадян мають гарантовану пенсію на вищому рівні. Зокрема, особи віком понад 80 років із мінімально необхідним стажем отримують не менше 3 758 гривень. Для українців від 70 до 80 років із повним стажем передбачено щонайменше 3 613 гривень на місяць. У свою чергу, пенсіонери до 70 років, які не працюють або мають інвалідність першої групи, отримують не менше 3 323 гривень. Решта літніх громадян мають мінімальні виплати на рівні 3 038 гривень. Пенсіонери віком від 70 років, які не мають повного страхового стажу, отримують доплати. Їх розмір визначається пропорційно до базового рівня в 3 613 гривень. Держава також гарантує, що особи віком 75–80 років із мінімально необхідним стажем (25 років для чоловіків, 20 — для жінок) отримуватимуть пенсію не нижчу за зазначений рівень.
Крім основної пенсії, передбачені й щомісячні компенсаційні виплати. Якщо загальний розмір пенсії не досягає 10 340,35 гривень, пенсіонерам нараховують додаткові суми. Розмір компенсацій залежить від віку: до 300 гривень для осіб віком 70–75 років, до 456 гривень — для тих, кому 75–80 років, і до 570 гривень — для пенсіонерів, старших за 80 років.
Нагадаємо, що раніше, 4 липня, у звіті Міністерства економіки України зафіксували зростання заробітних плат у країні. Його причиною став кадровий дефіцит, який змушує роботодавців підвищувати оплату праці. Найбільше зростання зарплат — на 32–43% — зафіксовано у сільському господарстві (включно з лісництвом і рибним господарством), будівництві та секторі інформаційних технологій.

