/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F9884696537c514457b4d2aa25c473a6a.jpg)
В Україні вшановують пам’ять страчених та закатованих у полоні
Як передає Укрінформ, про це Генеральний штаб ЗСУ повідомляє у Фейсбуці.
«Цей день – не лише про втрату. Це про біль, який не стихає. Про людей, яких не встигли обійняти. Про злочини, які не мають терміну давності і про які Україна має говорити світові», - зазначили в Генштабі.
В Генштабі наголосили, що системні злочини проти полонених стали частиною воєнної практики країни-агресора.
«Росіяни катують. Розстрілюють. Принижують. Використовують наших людей як живий щит, інструмент пропаганди і шантажу. Оленівка, тортури струмом у полоні, сексуальне насильство, неналежне харчування, відсутність медичної допомоги і зв’язку з рідними – не винятки, а ланки цілеспрямованої політики», - підкреслили в Генштабі.
Там додали, що Росія порушує: Женевські конвенції, Конвенцію ООН проти катувань, Римський статут Міжнародного кримінального суду, основи гуманістичної традиції.
«Це – воєнні злочини. Злочини проти людяності. Маємо справу з організованою системою знущань над українськими полоненими. Це недостатньо спостерігати – міжнародні інституції мусять діяти. Потрібен їхній тиск. Доступ. Контроль. Відповідальність», - закликали у Генштабі.
Збройні Сили України висловили вдячність всім волонтерам, правозахисникам, журналістам, які не дають замовчати трагедії полонених. Тим, хто шукає зниклих, підтримує родини, тримає зв’язок.
«Ми вшановуємо полеглих у полоні. Закатованих. Знищених. Ми пам’ятаємо. І не пробачимо. Ми віримо в повернення кожного нашого воїна. І в силу кожної родини, яка чекає. З любов’ю, болем і витримкою. Держава робить усе можливе, щоб повернення відбувалися. І ця робота триває, щоб повернути додому всіх. Це не просто боротьба за наших людей. Це – боротьба за людяність», - наголосили у Генштабі.
Як повідомляв Укрінформ, 22 липня Верховна Рада ухвалила постанову, якою встановила День вшанування пам’яті Захисників і Захисниць України, учасників добровольчих формувань, а також цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Фото: InformNapalm
