/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2Fce1062d88ec0dc24407ca4f6e3d03900.jpg)
Ринок ячменю: попит Китаю формуватиме ціни
Ринок ячменю: попит Китаю формуватиме ціни
Україна за підсумками 2024/25 МР експортувала 2,18 млн т ячменю — на 12 % менше, ніж попереднього року. Це найнижчий результат із 2012/13 МР.
Попри врожайність вище середньої, скорочення посівних площ далося взнаки, пояснює аналітик ринку зерна та логістики «УкрАгроКонсалт» Максим Харченко.
«Експорт знову був зосереджений на перших місяцях сезону, тоді як у другій половині року обсяги мінімальні. Один із ключових покупців минулих років — Китай — активізувався лише у перші три місяці, після чого зник, змусивши трейдерів диверсифікувати продажі. Серед помітних імпортерів вирізнились Лівія, Іспанія та Йорданія. Саудівська Аравія майже не закуповувала український ячмінь», — додає експерт.
За його словами, у новому 2025/26 МР стартова врожайність ячменю знаходиться на дуже низькому рівні, що викликає занепокоєння.
«Поки ми очікуємо кращої врожайності в центральних областях України, але низька врожайність на півдні все одно вплине на фінальну оцінку виробництва. На тлі цього ми дещо знизили наші оцінки врожаю ячменю у цьому місяці», — додав Максим Харченко.
Він зазначив, що експорт поступово набирає обертів, як і збирання, і найближчі три місяці будуть активними для ринку ячменю.
«Поведінка ринку, звісно, залежатиме від імпортного попиту. Зазначимо, що імпортні потреби Китаю попередньо оцінюються на рівні минулого сезону. Але з листопада Китай може переключити увагу на Австралію та Аргентину, як це було минулого року. До того ж попередні очікування щодо урожаю в цих країнах поки що досить позитивні. Якщо такий сценарій повториться, то це означає відсутність найбільш дорогого попиту і тиск на ціни», — пояснив він.

