Понад 7 тис. випадків. Китай вводить карантин через спалах вірусу
У китайській провінції Гуандун медики зафіксували понад 7 тис. випадків зараження вірусом Чикунгунья. Найбільше хворих – у місті Фошань. Там запроваджено обмеження, схожі на ті, що діяли під час пандемії Covid-19. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на BBC.
Медіа зазначає, що хворі залишаються у лікарнях під наглядом медиків. Їх виписують тільки після негативного результату тесту або після закінчення семиденного лікування.
Вірус передається через укус інфікованого комара. Серед основних симптомів – лихоманка та сильний біль у суглобах, який у складних випадках біль може тривати роками. Перший випадок стався у місті Гонконг. Тоді 12-річний хлопчик заразився після поїздки до Фошаню. Зараження зафіксовані ще в 12 містах провінції.
За останній тиждень захворіло ще близько 3 тис. людей. BBC повідомляє, що 95% пацієнтів мають легкий перебіг хвороби й одужують за тиждень. Однак влада рекомендує звертатися до лікаря при перших симптомах.
Всесвітня організація охорони здоров'я стверджує, що найкращий спосіб запобігти поширенню вірусу – це зменшити кількість стоячої води, в якій розмножуються комарі. За залишену стоячу воду в горщиках, пляшках чи побутових ємностях можуть оштрафувати на суму до 10 тис. юанів.
В озера міста Фошан запустили 5 тис. риб, які їдять личинки комарів. Деякі райони перевіряють за допомогою дронів. У китайських соцмережах користувачі жваво обговорюють хворобу, згадуючи часи пандемії та висловлюючи сумніви щодо доцільності карантину.
Що таке вірус Чикунгунья
Чикунгунья – це вірусне захворювання, яке передається через укуси інфікованих комарів. Зазвичай симптоми з’являються через 3–7 днів після укусу. Найпоширенішими є:
- різка лихоманка (температура до 39–40°C);
- сильний біль у суглобах (іноді такий, що важко ходити);
- головний біль;
- висип на тілі;
- біль у м’язах;
- набряки суглобів.
У більшості випадків стан покращується протягом тижня, але біль у суглобах може триматися місяцями або навіть роками.
Хто у групі ризику
Найбільше ускладнень виникає у літніх людей та новонароджених. Також «під ударом» люди із хронічними захворюваннями (наприклад, діабетом або хворобами серця).
Як захиститись від хвороби
Єдиний ефективний спосіб – це уникати укусів комарів. Для цього потрібно користуватись засобами від комарів, носити закритий одяг, закривати вікна сітками та не залишати стоячу воду – саме там розмножуються комарі.

