73% опитаних українців вірять у перемогу у війні проти Росії, — Фонд «Демократичні ініціативи»
73% опитаних українців вірять у перемогу у війні проти Росії, — Фонд «Демократичні ініціативи»

73% опитаних українців вірять у перемогу у війні проти Росії, — Фонд «Демократичні ініціативи»

Не вірять у перемогу 17% респондентів.

73% опитаних українців вірять у перемогу України у війні проти Росії. Про це свідчать результати опитування фонду «Демократичні ініціативи» ім.Ілька Кучеріва з соцслужбою Центру Разумкова, проведеного упродовж 12-18 серпня. 

Не вірять у перемогу 17% респондентів. За даними соціологів, значний зсув відбувся у 2024 році, коли частка тих, хто вірить у перемогу, знизилася на 11 відсоткових пунктів. За останній рік зниження віри тривало, склавши 4 відсоткових пункти, що лише трохи перевищує теоретичну похибку вибірки.

Згідно з цьогорічним опитуванням, молодь, порівняно з респондентами віком понад 60 років, частіше озвучувала позитивну відповідь (+8 відсоткових пунктів) за рахунок нижчої частки респондентів, які не вірять у перемогу України (-7 відсоткових пунктів).

Найнижча віра у перемогу України спостерігається серед респондентів у східних областях: 55,5% вірять, а 31% — ні. У південних областях 69% вірять у перемогу, а 16% — не вірять.

Головними ознаками перемоги України у війні для більшості респондентів стане повернення українських полонених, депортованих та викрадених (37%), збереження державності (31%) і припинення ракетних обстрілів (30%). Про звільнення українських територій у кордонах станом на 1991 рік сказало 27% опитаних.

Найменш значущими ознаками серед запропонованих були провал російського наступу та стабілізація фронту (12%), конфіскація та передача Україні арештованих російських активів та коштів (12%) і залишення міжнародних санкцій проти Росії (11%).

Опитування методом face-to-face провів фонд «Демократичні ініціативи» ім.Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 12 по 18 серпня 2025 року. Було опитано 2002 респонденти віком від 18 років на тих підконтрольних уряду України територіях, де не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Водночас, як свідчить опитування, яке американський інститут Gallup провів на початку липня 2025 року, 69% українців виступають за якнайшвидше завершення війни шляхом переговорів. При цьому 24% вважають, що боротьба має тривати до перемоги.

Фото: Pexels

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
война исследование опрос
Источник материала
loader
loader