Уряд схвалив шість нових категорій до Реєстру збитків, завданих Росією Україні
Уряд схвалив шість нових категорій до Реєстру збитків, завданих Росією Україні (RD4U). Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації.
За даними відомства, невдовзі в реєстрі можна буде зафіксувати такі російські злочини:
- А1.2 Вимушене переміщення за межі України;
- А2.8 Насильницьке переміщення або депортація дітей;
- А2.9 Насильницьке переміщення або депортація дорослих;
- А3.3 Втрата житла або місця проживання;
- А3.4 Втрата оплачуваної роботи;
- А3.5 Втрата приватного підприємництва.
Про можливість подати заяву в «Дії» за новими категоріями незабаром повідомлять окремо.
«Більша кількість заяв у Реєстрі в Гаазі — вища ціна для держави-агресора. Світ має бачити усі наслідки непокараного зла», — зазначили в Мінцифрі.
Нагадаємо, Реєстр збитків, завданих агресією Росії проти України (RD4U), створила Рада Європи 12 травня 2023 року. Реєстр почав приймати заяви про відшкодування з 2 квітня 2024 року.
43 держави та Європейський Союз уже приєдналися до Реєстру. Завданням RD4U є облік в електронному вигляді заяв щодо збитків, втрат чи шкоди, заподіяних внаслідок агресії Росії проти України. Місцезнаходженням RD4U є м. Гаага (Нідерланди). Також Реєстр має офіс в Києві.
У березні ми повідомляли про те, що Реєстр збитків, завданих агресією Росії проти України, почав приймати заяви про зникнення безвісти близьких членів родини.
Тоді ж у застосунку «Дія» також розширили можливості для подання заяв до Реєстру. Тепер подати заяву можуть українці, які через війну були змушені покинути власні домівки і стали внутрішніми переселенцями, і ті, хто пережив одні з найтяжчих і найтравматичніших порушень з боку держави-агресора.
У травні Реєстр почав приймати заяви в категорії A3.2, що стосується пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна. Категорія включає, зокрема, гаражі, паркомісця, офісні, складські й підсобні приміщення та іншу нерухомість нежитлового призначення.
У червні Реєстр збитків почав приймати заяви у новій категорії A3.6 щодо втрати доступу або контролю над нерухомим майном на тимчасово окупованих територіях.
Фото: RD4U
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.

