Український кокус у Конгресі США закликає ввести нові санкції проти Росії та посилити оборону України
Український кокус у Конгресі США закликає ввести нові санкції проти Росії та посилити оборону України

Український кокус у Конгресі США закликає ввести нові санкції проти Росії та посилити оборону України

Український кокус у Конгресі США виступив із двопартійною заявою, у якій засудив атаку російських дронів по Польщі та закликав відреагувати новими санкціями проти РФ, посилити підтримку України та зміцнити взаємодію всередині НАТО.

Текст заяви оприлюднений на офіційній сторінці співголови Українського кокусу Марсі Каптур, передає Укрінформ.

«Ми категорично засуджуємо безрозсудне й незаконне порушення Росією польського повітряного простору та її постійні жорстокі й протиправні атаки на Україну»,- наголошується в заяві за підписом чотирьох співголів Українського кокусу.

Законодавці наголосили, що масоване вторгнення російських дронів на територію Польщі 10 вересня є «безпрецедентною ескалацією, що становить пряму загрозу безпеці Польщі та стабільності всього альянсу НАТО».

Члени Конгресу США нагадали про наймасштабнішу повітряну атаку РФ по Україні 7 вересня, коли були випущені понад 800 дронів та ракет, які поцілили в українські міста, вбили та поранили цивільних та пошкодили будівлю Кабінету Міністрів України.

«Ці скоординовані атаки стають новою небезпечною главою в конфлікті та вимагають єдиної й рішучої відповіді»,- підкреслили співголови Українського кокусу.

«Вторгнення Росії в польський повітряний простір – це не лише безрозсудна ескалація, це прямий виклик зобов’язанням НАТО за статтею 5, що є основою нашої колективної оборони. Якщо залишити ці провокації без відповіді, це створить ризик, що напади на територію країн НАТО стануть повсякденним явищем, а також заохотить подальшу агресію проти наших союзників»,- наголошується в заяві.

Крім того, кожна подібна провокація загрожує енергетичній безпеці та економічній стабільності Європи, що підкреслює нагальну потребу в скоординованих заходах.

У цьому зв’язку законодавці виступили із закликом запровадити потужніші та цілеспрямовані санкції, щоби підірвати режим Путіна, а також наростити поставки Україні систем ППО, військової та гуманітарної допомоги. Крім того, члени Конгресу США закликали посилити взаємодію в рамках НАТО для зміцнення безпеки країн Східної Європи та запобігання будь-яким новим вторгненням у повітряний простір Альянсу.

«Безрозсудна агресія Росії є тестом для рішучості вільного світу, і ми його не провалимо. Єдність НАТО – наша сила, а демократія – наша справа, і свобода переможе», - наголосили члени Конгресу США.

Під заявою підписалися співголови Українського кокусу в Конгресі США конгресвумен Марсі Каптур, конгресмени Браян Фіцпатрік, Майк Квіглі та Джо Вілсон.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч проти середи польські військові збили російські дрони, які неодноразово порушували повітряний простір РП. Для перехоплення повітряних цілей піднімалися винищувачі. Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив про 19 БПЛА, які проникли в польський повітряний простір протягом ночі.

Теги по теме
Украина США
Источник материала
loader
loader