/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F30a8d95a351fbe6a94a073abafd01c26.jpg)
Екоінспектори на Полтавщині врятували лебедів від браконьєрів: відкрито кримінальне провадження
Птахів вдалося врятувати, а за фактом жорстокого поводження з тваринами відкрито кримінальне провадження.
Нічне полювання: браконьєрська знахідка
16 вересня 2025 року, під час рейду, екоінспектори Державної екологічної інспекції Центрального округу та працівники поліції виявили підозрілий транспортний засіб. В автомобілі, що перебував поблизу села Федорівка, було знайдено надувний човен та живих диких лебедів. За цим фактом було негайно викликано слідчо-оперативну групу.
Екоінспектори зазначають, що такі дії є грубим порушенням природоохоронного законодавства. На щастя, вдалося врятувати птахів до того, як їм було завдано значної шкоди.
Подальша доля птахів та відповідальність
За фактом порушення відкрито кримінальне провадження. Автомобіль і човен, що використовувалися для незаконного полювання, вилучено як речові докази.
Лебедів передали до громадської організації "Центр порятунку та реабілітації диких тварин" у місті Горішні Плавні. Тут кваліфіковані фахівці нададуть птахам необхідну допомогу та проведуть реабілітацію, щоб згодом вони могли повернутися в дику природу.
Державна екологічна інспекція Центрального округу наголошує на необхідності неухильного дотримання вимог природоохоронного законодавства. Порушення таких вимог завдає непоправної шкоди довкіллю та може мати серйозні правові наслідки, включаючи кримінальну відповідальність.
