/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2Fe06d6c7c8eabb897d761f3184802da8f.jpg)
Після дронової атаки РФ на Польщу у НАТО змінили ставлення до України – посол
Російська дронова атака на Польщу у вересні призвела до того, що європейські партнери почали значно краще чути пояснення України про її роль у спільній безпеці.
Про це заявила на зустрічі з журналістами в Брюсселі посол України при НАТО Альона Гетьманчук, повідомляє кореспондент "Європейської правди".
За переконанням дипломатки, цей напад у підсумку зіграв на шкоду Росії, а аргументи України почали більше чути.
"Якщо Путін хотів відвернути увагу від України цими атаками, то схоже, він вчергове прорахувався і насправді ще більше привернув до нас увагу", – додала вона.
Найголовніша зміна – те, що у НАТО з'явилося більше розуміння того, що Україна є активом для безпекового об'єднання на континенті.
"Ми і раніше постійно казали: "Україна – це контрибутор в євроатлантичну безпеку, ми маємо унікальний досвід".
Але саме тепер, після дроновоі атаки на Польщу, порушення повітряного простору інших країн Альянсу, наші партнери у НАТО почали сприймати це інакше.
Є підвищений інтерес до нашої експертизи, наших знань і вивчених за час повномасштабної війни уроків", – пояснила вона.
Питання українського досвіду відбиття дронової атаки, як очікується, буде одним з основних на засіданні Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони у середу, на яке від України уперше приїде міністр Денис Шмигаль.
За словами Гетьманчук, вже надійшли запитання від партнерів: "Після дронової атаки на Польщу міністри хочуть почути і про ключові уроки та висновки, які Україна для себе зробила за понад 3,5 роки війни.
Їм цікаво побачити в динаміці – від того, як ми збивали перші дрони, коли їх були одиниці, до прогресу, який робимо сьогодні, коли їх сотні".
Крім того, Рада Україна-НАТО дасть змогу обговорити плани України на рівні міністрів оборони.
Українські військові вже розгорнули місію у Данії, щоб ділитися з колегами досвідом України у протидії ворожим безпілотникам.

