/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F93a9fdfd864d31c30a4bff43b54b6b96.jpg)
В Естонії проводитимуть курси з управління дронами для цивільних
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ERR із посиланням на програму «Aktuaalne kaamera» на телеканалі ETV.
Зазначається, що Kaitseliit співпрацює з HK Unicorn Squad – некомерційною організацією, що займається технологіями для дівчат, з метою розширення діяльності на цивільне населення. Unicorn Squad розробила курс і програму навчання з управління безпілотниками, а персонал Kaitseliit проводитиме навчання.
Курс, що отримав назву «Kuri kotkas» («Злий орел»), має на меті розвинути технічні навички та сприяти масштабній обороні Естонії, а також навчити безпеці польотів дронів.
Kaitseliit самостійно закупила безпілотники для навчання та розробляє дрони для атак.
«Моє повідомлення полягає у тому, що ми профінансуємо шість комплектів (дронів – ред.), які, за попередніми оцінками, необхідні для проведення навчання і за допомогою яких Союз оборони Естонії почне навчати своїх членів», – заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур у програмі «Aktuaalne kaamera».
Зазначається, що Kaitseliit повинен буде знайти інструкторів, які матимуть час для проведення навчань. Вартість курсу становитиме 100 євро, що покриватиме зарплату інструкторів.
Перші невеликі пілотні курси повинні розпочатися найближчим часом і, у разі успіху, буде можливе проведення навчання з використання дронів у тактичних цілях. Організатори повідомляють про великий інтерес до курсу ще до його початку: за тиждень на навчання вже записалися близько 2000 осіб.
«Зараз ми працюємо над плануванням. Ми плануємо провести перший реальний пробний курс на початку листопада, щоб точно зрозуміти, чи є співвідношення 10 осіб на трьох інструкторів правильним», – сказав керівник підрозділу кіберзахисту Kaitseliit Андрес Хайрк.
Організація Unicorn Squad вже підписала лист про наміри із Союзом оборони Естонії та естонським Міністерством оборони, щоб забезпечити базову підготовку із використання дронів для зацікавлених осіб.
Як повідомляв Укрінформ, у Польщі цивільне населення відвідує курси виживання, стрілецькі полігони та військові навчальні програми, готуючись до потенційної війни з РФ.
Фото Укрінформу можна купити тут.

