ЄС погодив додаткові €50 мільйонів на реконструкцію українських лікарень
ЄС погодив додаткові €50 мільйонів на реконструкцію українських лікарень

ЄС погодив додаткові €50 мільйонів на реконструкцію українських лікарень

Під час п’ятого засідання Керівного комітету Українського інвестиційного плану (Ukraine Investment Framework, UIF) було погоджено виділення додаткового фінансування під гарантії ЄС для спільного проєкту МОЗ України та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine).

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

"Орієнтовно 50 млн євро планується спрямувати на реконструкцію лікарень, що зазнали значних ушкоджень внаслідок воєнних дій або працюють із підвищеним навантаженням. Йдеться насамперед про лікарні, які обслуговують в тому числі внутрішньо переміщених осіб", - йдеться у повідомленні.

Як зазначають в МОЗ, додаткове фінансування дозволить покрити підготовчі та будівельні етапи реалізації проєктів. Зокрема, йдеться про проведення техніко-економічних досліджень, екологічно-соціальних оцінок, розробку проєктної та тендерної документації, здійснення будівельно-монтажних робіт, технічного нагляду, а також закупівлю сучасного медичного та лабораторного обладнання.

Відбір конкретних закладів для реалізації заходів відбуватиметься після остаточного підтвердження наявності фінансування.

Також, як повідомили в МОЗ, окремо під час засідання обговорили формат залучення коштів Чеської Республіки через NRB (в межах програми “Renovation and Modernization of Hospitals”).

Очікується, що ці кошти будуть спрямовані на оновлення матеріально-технічної бази лікарень, включаючи постачання обладнання, а також проведення ремонтних робіт в разі потреби.

Міністерство охорони здоров’я України висловило вдячність міжнародним партнерам за системну підтримку української медицини, зокрема за фінансову допомогу, яка дозволяє відновлювати пошкоджену інфраструктуру та посилювати спроможність медичних закладів надавати якісні послуги в умовах війни.

За даними МОЗ, станом на 1 жовтня 2025 року підтверджено пошкодження або повне руйнування 2 489 об’єктів у складі 804 закладів охорони здоров’я. Із них 2 162 зазнали часткових пошкоджень, ще 327 зруйновані повністю. Найбільших втрат зазнали Донецька, Харківська, Луганська, Чернігівська та Миколаївська області.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, 29 жовтня, близько 09:20 ворог відкрив артилерійський вогонь по дитячій лікарні у Херсоні, де на той момент перебували маленькі пацієнти, їхні батьки та медичний персонал. Унаслідок обстрілу, за попередніми даними, постраждали дев'ятеро людей, серед них – четверо дітей та троє медичних працівників.

Фото: pixabay

Теги по теме
Евросоюз Министерство здравоохранения Инвестиции
Источник материала
loader
loader