Прихильники Орбана викупили головний незалежний таблоїд Угорщини
Угорська медіагрупа Indamedia, яка пов’язана із прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, придбала найпопулярніший таблоїд Угорщини Blikk та ще декілька медіа, що належали Ringier Hungary, дочірньої компанії швейцарської медіагрупи Ringier. Про це повідомляє Reuters.
Компанії оголосили про угоду у п’ятницю. Її фінансові деталі не розкриваються.
«Завдяки угоді Indamedia отримує функціональну медіакомпанію з сильними ринковими позиціями та успішними брендами, які відіграють визначальну роль в угорському медіаландшафті», — сказав співвласник і генеральний директор Indamedia Габор Циглер.
Агенція зазначає, що Циглер володіє 50% Indamedia, а інша половина належить бізнесмену Міклошу Васілі, який є головою правління та генеральним директором проурядового приватного каналу TV2.
Покупка медіаактивів відбулася за кілька місяців до парламентських виборів в Угорщині, що мають відбутися у квітні 2026 року. В більшості опитувань лідирує опозиційна партія «Тиса», а не партія Орбана «Фідес».
Лідер партії «Тиса» Петер Мадяр розкритикував угоду з Ringier Hungary, яка, за його словами, є спробою Орбана закріпити контроль над угорськими медіа.
Євросоюз та угорська опозиція давно звинувачують уряд Орбана в обмеженні свободи слова. Державні медіа перебувають під повним контролем уряду, а кілька приватних видань були або закриті, або придбані власниками, дружніми до уряду.
Indamedia вже володіє 18 онлайн-виданнями, включно із провідним новинним виданням Index.hu.
Blikk розпочав роботу у 1994 році і донедавна залишався найпопулярнішим незалежним щоденним медіа Угорщини.
Фото: Orbán Viktor
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

