/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd7180e65e92a7cfbd26cb1ebb8397538.jpg)
Генсек ООН засудив атаку Росії на Україну й вкотре повторив заклик до повного припинення вогню
Про це заявив речник генсека Стефан Джюжаррік, передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку.
«Генеральний секретар рішуче засуджує сьогоднішню атаку Російської Федерації на кілька регіонів України, внаслідок якої загинули щонайменше шестеро людей у Києві і двоє - у місті Чорноморську», - сказав Дюжаррік.
Обстріл спричинив численні поранення серед цивільного населення, пошкодження житлової та енергетичної інфраструктури, а також будівлі Посольства Республіки Азербайджан у Києві, додав речник.
За його словами, Гутеррешнаголосив, що атаки проти цивільних осіб та інфраструктури порушують міжнародне гуманітарне право.
Вони є неприйнятними «й мають негайно припинитися», наголосив Дюжаррік, цитуючи генсека.
Гутерреш також нагадав про принцип недоторканності дипломатичних приміщень.
Він повторив свій заклик до «повного, негайного й безумовного припинення вогню як першого кроку до справедливого, всеосяжного й сталого миру в Україні», який має «повністю підтверджувати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, відповідно до Статуту ООН, міжнародного права та відповідних резолюцій ООН», зазначив Дюжаррік.
Як повідомляв Укрінформ, головним напрямком ударів російської армії у ніч на пʼятницю став Київ, також ворог бив по Київщині, Харківщині, Одещині, Сумщині.
У столиці внаслідок атаки було пошкоджено будівлю посольства Азербайджану.
Фото Укрінформу можна купити тут
