У МЗС прокоментували причетність громадян України до диверсій на польській залізниці
У МЗС прокоментували причетність громадян України до диверсій на польській залізниці

У МЗС прокоментували причетність громадян України до диверсій на польській залізниці

Міністерство закордонних справ України повідомило, що взяло до уваги оприлюднені польськими спецслужбами висновки про встановлення двох громадян України, яких підозрюють у вчиненні диверсій на залізниці у Польщі під керівництвом російських спецслужб.

Про це йдеться у коментарі на сайті МЗС України, передає Укрінформ.

«Україна рішуче засуджує такі диверсії. Звертаємо увагу на цинізм умисного вербування та використання державою-агресором осіб з паспортом громадянина України для гібридних атак, диверсій і злочинів, спрямованих на дестабілізацію. Росія намагається перекласти провину за свої злочини на українців. Але ми переконані, що партнери України чудово розуміють, що джерелом таких диверсій є саме РФ», - наголосили у відомстві.

Там звернули увагу на те, що події уПольщіє черговим підтвердженням, що «одночасно із загарбницькою війною проти України, Росія веде повномасштабну гібридну війну проти Європи», намагаючись розколоти єдність партнерів у допомозі Україні та загалом дестабілізувати ситуацію.

В українському зовнішньополітичному відомстві підтвердили готовність надавати усю необхідну допомогу компетентним органам Польщі і відповідним службам союзників України для встановлення всіх обставин інциденту, притягнення винних до відповідальності та формування спільного превентивного механізму для протидії таким злочинним діям у майбутньому.

«Україна налаштована на подальшу тісну координацію з Польщею та іншими державами-союзниками у протидії російській гібридній агресії і зміцненні нашої спільної безпеки», - запевнили у МЗС.

Як повідомляв Укрінформ, диверсію на польській залізниці здійснили двоє громадян України, які прибули до Польщі з території Білорусі і встигли втекти назад після скоєного.

У Польщі у ніч проти 18 листопада відновили рух потягівна двох відрізках колії, які були пошкоджені внаслідок диверсій на минулих вихідних.

Відрізок залізниці Варшава-Люблін, на якому була скоєна диверсія, має стратегічне значення для постачання допомоги Україні.

Речник МЗС Польщі Мацєй Вевюр у коментарі Укрінформу повідомив, що Польща продовжить підтримувати Україну в боротьбі проти збройної агресії РФ, а диверсії на залізниці не вплинуть на обсяги допомоги Києву.

Польща запровадить третій рівень терористичної загрози «Сharlie» на окремих ділянках польської залізниці.

Фото Укрінформу можна купити тут.

Источник материала
loader