Лубінець назвав головні виклики для повоєнних виборів
Лубінець назвав головні виклики для повоєнних виборів

Лубінець назвав головні виклики для повоєнних виборів

Післявоєнні вибори стануть тестом для України на демократичність і повагу до своїх громадян.

Про це зазначив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час круглого столу щодо оцінювання безпекової ситуації в громадах у контексті підготовки до післявоєнних виборів, передає Укрінформ із посиланням на Телеграм омбудсмана.

"Наголосив прямо: питання виборів після війни — це не дискусія про зручність чи складність, а перевірка спроможності держави виконувати Конституцію і втримати демократичність", - йдеться в дописі.

Омбудсман наголосив, що усвідомлює свою роль у цьому процесі, адже «саме інституція Омбудсмана зобов’язана не допустити, щоб право голосу українців стало предметом компромісу, коли воно є базовим конституційним правом».

За його словами, серед ключових та нагальних викликів — правова визначеність, виборча логістика та безпекова складова, «але жоден із них не може слугувати виправданням для обмеження виборчих прав».

«Йдеться про конкретних людей: понад 4,6 млн внутрішньо переміщених осіб та до 11 млн громадян України за кордоном, за даними УВКБ ООН. Їхній голос не може бути втрачений через відсутність рішень», - наголосив Лубінець.

Водночас посадовець акцентував на важливості проведення виборів на прифронтових територіях і територіях поблизу лінії зіткнення. Він нагадав, що держава вже допустила ситуацію, коли вибори не відбувалися в окремих населених пунктах через безпекові ризики, тому «повторення такого підходу означатиме фактичне позбавлення людей конституційного права. Це неприпустимо».

Уповноважений акцентував, що налагодження виборчого процесу буде складним і вимагатиме складних та відповідальних рішень.

«Саме здатність держави забезпечити прозорі, чесні та доступні вибори для всіх — ключовий маркер того, чи залишається Україна правовою та демократичною державою, а не лише декларує це. Українці не повинні ставити собі питання: а як нам проголосувати? Що робити? Наша інституція слідкуватиме за дотримання прав громадян. А держава вже повинна робити превентивні дії для створення можливостей, щоб право голосу було доступне всім», - заявив Лубінець.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп вважає, що настав «важливий час» для того, щоб Україна провела президентські вибори попри війну з Росією.

Водночас Європейська комісія не погоджується з позицією Трампа щодо виборів в Україні.

За наявності організаційної підтримки партнерів Президент Володимир Зеленський готовий підтримати проведення виборів в Україні під час воєнного стану. Він попросив депутатів підготувати відповідні зміни до законодавства.

Источник материала
loader
loader