/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F4d2495d66dcd50e36475d265b3c24e82.jpg)
У Запоріжжі рідні полонених і зниклих безвісти провели акцію «Різдво в полоні»
Їхys рідні та близькі виставили уздовж центрального проспекту берці та накрили символічний святковий різдвяний стіл аби нагадати про тих, на кого чекають. Про це повідомляє кореспондентка Укрінформу.
У Запоріжжі відбулася акція «Різдво в полоні» / Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ
«Так як наші рідні знаходяться у полоні, ми поставили половину різдвяного столу, половину - для наших полонених. Тут немає їжі, оскільки ми знаємо, як ворог знущається над нашими військовими, хлопці помирають від холоду та голоду. Вони повертаються з полону - одна шкіра та кістки. І це жах, ми не маємо права мовчати. Ялинку прикрасили іграшками: половину різдвяні, половина - від кожної бригади військових», - розповіла організаторка акції, військова волонтерка Стелла Орел.
Вона наголосила, що для бійців Маріупольського гарнізону - це вже четверте Різдво. За її словами, у полоні немає свят.
«Нагадуємо всім про полонених та Маріупольський гарнізон, який четвертий рік у полоні, а обіцяли, що 3-4 місяці, і вони повернуться додому. Наші хлопці отримують пожиттєві вироки там», - каже Стелла.
Учасники акції говорять, що поки їхні рідні та близькі не повернуться додому, у них так само немає свят.
Одна з учасниць, 53-річна Ірина Рицька, розповіла, що чекає на свого сина, який зник безвісти 2,5 роки тому. Скоро йому має виповнитись 33 роки, але жінка не знає про нього нічого.
«Мрія у мене обійняти сина, щоб він був живий. Я його чекаю і дуже люблю. В червні 2023 року зник», - розповіла жінка.
Вона принесла іграшку, якою прикрасили символічну ялинку.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F56a40ba78358c944d278ac878a92b3e4.jpg)
Також у суботу в Запоріжжі відбувся автопробіг на підтримку полонених і зниклих безвісти.
Як повідомляв Укрінформ, у Львові біля Парку культури відкрили відновлений мурал «Азовсталь». Відкриття пройшло у форматі тихої акції солідарності та підтримки полонених, безвісти зниклих військових та їх родин.
Фото: Дмитро Смольєнко/Укрінформ
Більше наших фото можна купити тут

