Лауреатами Національної премії за захист свободи слова стали Альона Грамова і Євген Кармазін
Лауреатами Національної премії за захист свободи слова стали Альона Грамова і Євген Кармазін

Лауреатами Національної премії за захист свободи слова стали Альона Грамова і Євген Кармазін

Правління Національної спілки журналістів України присудило Національну премію за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка за 2025 рік журналістам телеканалу FREEДОМ Альоні Грамовій та Євгену Кармазіну.

Як передає Укрінформ, про це голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко повідомив у Фейсбуці.

Вони загинули 23 жовтня 2025 року у Краматорську, виконуючи професійне завдання. Російський ударний дрон влучив у знімальну групу під час роботи на місці обстрілу.

Лауреатами Національної премії за захист свободи слова стали Альона Грамова і Євген Кармазін - Фото 1

Рішення про присудження премії ухвалило правління НСЖУ на пропозицію кримського журналіста, секретаря НСЖУ Миколи Семени.

Альона Грамова (Губанова) — воєнна кореспондентка FREEДОМ, яка з перших днів повномасштабного вторгнення РФ працювала у найгарячіших точках Донеччини.

Євген Кармазін — оператор FREEДОМ, її колега та напарник.

«Вони загинули від російського дрону, але не зникли з нашої пам’яті. Альона і Євген були хоробрими журналістами, які обрали правду навіть під смертельною загрозою. Ми завжди будемо пам’ятати їх», - наголосив Томіленко.

Як повідомляв Укрінформ, Олена Губанова (відома під іменем Альона Грамова) народилася в Єнакієвому Донецької області. З 2021 року працювала воєнною кореспонденткою каналів українського державного іномовлення. У червні 2023 року була нагороджена орденом Княгині Ольги III ступеня. Альоні було 43 роки.

Євген Кармазін народився у Краматорську. З 2022 року працював оператором каналів українського державного іномовлення. Євгенові було 33 роки.

Источник материала
loader
loader