$1,5 тис. за «непомітні» водомати: перед судом постане інспектор Дніпровської РДА
У Києві судитимуть колишнього інспектора відділу благоустрою та екології Дніпровської РДА, який вимагав гроші у підприємця за незаконне розміщення об'єктів. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратури.
За даними слідства, посадовець налагодив схему отримання неправомірної вигоди від власника автоматів із питною водою. За $1,5 тис. інспектор обіцяв «не помічати» водомати, встановлені у Дніпровському районі без відповідних дозволів.
При цьому, чоловік попередив, що у разі не надання грошей, автомати негайно демонтують. Затримали працівника благоустрою у лютому 2026 року при отриманні $1 тис.
Дніпровська окружна прокуратура скерувала обвинувальний акт щодо експосадовця до суду за ч. 3 ст. 368 КК України (вимагання та одержання неправомірної вигоди).
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
До слова, у Києві судитимуть завідувачку державної медичної установи, яка вимагала майже чверть мільйона гривень за експертний висновок щодо якості дезінфекційного засобу. Слідчі столичного главку поліції спільно із співробітниками Служби безпеки України викрили службову особу одного з підрозділів Національної академії медичних наук України в отриманні неправомірної вигоди.

