У день звільнення Федоров міг казати як про балістику Fire Point, так і про "Сапсан" – Терех
У день звільнення Федоров міг казати як про балістику Fire Point, так і про "Сапсан" – Терех

У день звільнення Федоров міг казати як про балістику Fire Point, так і про "Сапсан" – Терех

Український ОТРК "Сапсан" (Ілюстративне фото 2018 року: Вікіпедія)

У день відставки з посади міністра оборони Михайло Федоров міг говорити про успішне випробування української балістики як у контексті ракет "Сапсан", так і щодо продукції компанії Fire Point. Про це заявила головна виконавча директорка останньої Ірина Терех в інтерв'ю виданню The War Zone.

Читайте також
Україна наблизилася до ракетного прориву. Що може піти не так

15 липня, підсумовуючи здобутки й невдачі на посаді, Федоров заявив: "Символічно, у день звільнення уряду провели успішне тестування балістики, яка розроблялася в зоні відповідальності Міноборони".

За його словами, щодо балістики "кардинально змінили технічне завдання" й вдалося довести її до "максимальної точності", а також на 30% зменшити ціну.

"Україна потрапить у нову лігу", – вказував Федоров.

Україна потребує своєї балістики, оскільки її – на відміну від крилатих ракет і дронів – складніше збивати протиповітряній обороні росіян.

Коментуючи заяву Федорова, CEO Fire Point Терех зазначила, що не знає, чи він мав на увазі ракету від її компанії, або ж "Сапсан", над яким працює конструкторське бюро "Південне".

За її словами, приблизно в той самий час FP проводили випробування своїх ракет, а "Південне" – своїх.

"Але, з того, що мені відомо, "Сапсан" також зазнав значного вдосконалення, і нещодавно вони досягли одного зі своїх перших великих успіхів у плані точності та технологічності. Тож, я думаю, ймовірно, він мав на увазі нас обох або лише "Сапсан". Я не знаю", – заявила Терех.

  • "Сапсан" – багаторічний довгобуд, створення якого Міноборони обіцяло реанімувати ще у 2022-му.
  • У червні 2025 року в статті для LIGA.net аналітик Бадрак вперше повідомив, що українська балістика "Сапсан" запускається у серійне виробництво. Згодом роботу над цим підтвердив президент Зеленський, а в грудні того самого року він підтвердив застосування "Сапсанів".
  • Водночас над українською балістикою працює й Fire Point, яка є виробником далекобійних дронів та безпілотників середньої дальності, а також крилатих ракет "Фламінго". Також компанія працює над системою ППО проти балістики. Разом із цим, FP критикують за можливу участь у просуванні кампанії з боку підозрюваного у корупції, колишнього бізнес-партнера Зеленського Тімура Міндіча.

Актуальне

СБУ заявила про ураження 100+ стратегічних цілей Росії за 40-денну операцію
Новини
Журналіст Казарін про кадрові зміни: У президента дуже коротка лава запасних
Новини
РФ скинула авіабомбу на багатоповерхвку в Краматорську, знищено склад з морозивом "Ласунка" – LIVE
LIVE
У МЗС Литви не виключають, що росіяни навмисно цілили по посольству в Києві
Новини
Зеленський звільнив п'ятьох послів і змінив постпреда при ЮНЕСКО
Новини
Источник материала
loader
loader