Україна шукає спосіб бити по пускових установках рф за допомогою Starlink – FT
Україна шукає спосіб бити по пускових установках рф за допомогою Starlink – FT

Україна шукає спосіб бити по пускових установках рф за допомогою Starlink – FT

Україна звернулася до американського підприємця Ілона Маска з проханням дозволити використання супутникового зв’язку Starlink українськими далекобійними безпілотниками для ураження російських ракетних установок. Йдеться про можливість застосування системи на відстані до 200 км від українського кордону. 

Про це пише Financial Times із посиланням на джерела, обізнані із ситуацією.

За даними видання, Київ розглядає таку можливість як спосіб посилити захист України від російських балістичних ударів на тлі дефіциту ракет-перехоплювачів Patriot. Замість того щоб покладатися лише на перехоплення вже запущених ракет, Україна прагне отримати можливість уражати російські пускові установки до моменту запуску.

За словами співрозмовників видання, під час зустрічі в Білому домі у липні президент Володимир Зеленський попросив Дональда Трампа обговорити з Маском можливість використання Starlink за межами України. Передбачається, що супутниковий зв’язок може забезпечити українським далекобійним дронам стабільнішу передачу даних під час виконання завдань.

Йдеться про потенційне використання таких безпілотників проти російських пускових установок балістичних ракет, пунктів управління та іншої військової інфраструктури. Водночас Трамп не взяв на себе зобов’язань підтримати цю пропозицію.

Україна шукає більш проактивний підхід до протидії російським ракетним атакам. У Києві прагнуть не лише перехоплювати ракети, а й знищувати їхні носії до того, як вони будуть застосовані проти українських міст.

Військовий аналітик Франц-Стефан Гаді вважає, що використання українських дронів із супутниковим зв’язком за межами України могло б допомогти виявляти та уражати російські ракетні установки. За його оцінкою, через нарощування росією виробництва ракет і безпілотників Україні до кінця року можуть знадобитися сотні ракет-перехоплювачів Patriot.

Водночас Ілон Маск раніше виступав проти використання Starlink українськими військовими для операцій проти цілей на території росії. У 2022 році він обмежив роботу Starlink під час української операції поблизу окупованого Криму, посилаючись на побоювання щодо можливої ядерної ескалації.

Попри це, компанія SpaceX продовжує надавати Україні доступ до Starlink, який використовується для військового зв’язку та роботи безпілотних систем.

 
Источник материала
loader
loader