Дата народження
15 серпня 1976
Країна
Україна
Соцмережі

Віктор Поліщук

Віктор Поліщук: фіктивний олігарх із путінської кишені

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\12 Декабрь\3-7\7\Фотки Полищука\viktor-polishhuk-600x400.jpg

Звідки в бідній Україні так багато мільярдерів? Кожен із них – виходець із простої або навіть дуже бідної сім'ї. Невже нам розповідають казки! Автором однієї з них є Віктор Поліщук – олігарх із "нізвідки", який втік у "нікуди". Хто ж і як дозволив йому збагатитися?

Біографія

Поліщук Віктор Степанович з'явився на світ 15 серпня 1976 року. Його малою батьківщиною є місто Перегонівка (Кіровоградська область).

Віктор Поліщук народився у простій родині. Його батько – Степан – працював інженером на Перегонівському цукровому заводі. Мати – Галина – була медсестрою в дитячому саду. 

Дідусь Іван брав участь у II Світовій війні.

Освіта

Із ранніх років Вітя мріяв стати військовим. Разом із тим він виявляв неабиякі здібності до точних наук

Віктор перемагав у багатьох обласних і національних Олімпіадах з математики, фізики і хімії. Середню школу він закінчив із золотою медаллю.

Потім Віктор Поліщук вступив до Київського техінстітуту харчової промисловості. Там він здобував спеціальність теплоенергетика. 

Через деякий час у цьому ж ВНЗ він отримав другу вищу освіту. Обраним профілем стала економіка.

Кар'єра

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\12 Декабрь\3-7\7\Фотки Полищука\polischuk20170515.jpg

Ще в студентські роки Віктор Поліщук працював техніком. Місцем його роботи була науково-дослідна компанія «Енерготехнологія». Там він доріс до посади інженера, пропрцювавши до 2001-го року.

У 2001-му році Віктор Поліщук відкрив власний бізнес. Його першою компанією стало підприємство «Техенерготрейд». 

Спочатку компанія займалася продажем електротехнічної продукції. Пізніше її профілем стала логістика. 

Далі Віктор Поліщук зайнявся будівництвом. Його першим проектом у сфері нерухомості стало будівництво котеджного містечка «Явір». Містечко розташовувалося під Києвом. 

Ініціатором і куратором проекту стала дружина підприємця Лілія Рєзвая.

У 2004-му році Віктор Поліщук розширив свою діяльність. Він також зайнявся сферою ритейлу.

У 2012-му році колишній інженер придбав страхову компанію «Форте».

Через рік він став власником мережі магазинів «Ельдорадо».

Коли читаєш біографію Віктора Поліщука, дивує той факт, що простий роботяга раптово і значно розбагатів.

Дружина Віктора – Лілія Рєзвая в одному з інтерв'ю повідомила, що вони з чоловіком до 2000-го року були простими інженерами. Звичайно, талант і віра допомогли їм стати одними з найбагатших жителів України. 

Очевидно, що Віктор Поліщук дійсно має якісь такі таланти, адже йому вдалося підкорити серця наближених до президента Росії.

Лілія Рєзвая – племінниця Світлани Медведєвої, дружини екс-президента і прем'єр-міністра РФ. Дружина Поліщуку дісталася з дуже хорошим приданим. Але, можливо, він знав, що йому не варто поспішати з підрахунком капіталу.

Отримавши настільки знатні родинні зв’язки, Віктор Поліщук став вигідним для влади. Подейкують, що він співпрацював не тільки з українським урядом, а й  із Кремлем. Так Віктор Поліщук став другим Сергієм Курченком. Він – несамостійна і залежна фігура.

Його основним бізнес-партнером був підприємець і біло-блакитний політик Олександр Клименко, який у 2012-му році очолив Міністерство доходів і зборів. 

Олександр Клименко входив до олігархічного клану «Сім'ї» Януковича. Він же привів до нього Віктора Поліщука. У суспільстві також називали Поліщука кишенею Клименка.

Усупереч усім гаслам і висловленим принципам, Віктор Поліщук прекрасно почувається і при новій владі. 

Варто зазначити, що серед його активів є підприємство «Ленінська кузня». До речі, його він купив у Петра Порошенка.

Віктор Поліщук також володіє проросійським медіа-холдингом «Вести».

Сім’я

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\12 Декабрь\3-7\7\Фотки Полищука\rezvaya0111.jpg

Віктор Поліщук одружений з бізнес-леді Лілією Рєзвою. Вона керує бізнес-центром «Гулівер». Тітонькою Лілії є Світлана Медведєва – дружина топового російського політика Дмитра Медведєва, наближеного до Володимира Путіна.

У 2007-му році у Віктора та Лілії народився син Дмитро.

Компромат і скандали

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\12 Декабрь\3-7\7\Фотки Полищука\d74717e750e124f6ad9cb1e9b1a9d23e_XL.jpg

Як повідомляється у ЗМІ, Віктор Поліщук входить до так званої «Сім'ї» Януковича. За чутками, він побудував свій бізнес завдяки Олександру Клименку, наближеному до Віктора Януковича. Поліщука прозвали гаманцем Олександра Клименка. 

Варто також відзначити, що прес-секретарем підконтрольного підприємця була Олена Березовська – журналістка-українофобка, що прославилася інтимними зв'язками з Віктором Януковичем. 

Деякі джерела також стверджують, що Віктор Поліщук мав дружні стосунки з Олександром Януковичем – сином колишнього президента. Подейкують, що саме він створив низку фіктивних олігархів для  управління своїми фінансовими засобами.

У 2011-му році у пресі з'явилися чутки про те, як Віктор Поліщук підкупив суддів. ЗМІ повідомляли, що тоді компанія «Технополіс», що належить Віктору, намагалася незаконно захопити торгові приміщення у Києві. Раніше магазин орендував ці площі. 

Рейдерське захоплення допомогли здійснити махінації в суді. Громадський резонанс відновив справедливість. «Технополіс» залишився у великих боргах перед орендодавцем за тривалий період відсутності виплат.

Віктору Поліщуку не довелося нести відповідальність за свої злодіяння.

У 2013-му році вся Україна дізналася про нового олігарха Віктора Поліщука. Цьому посприяв гучний скандал

Як дізналися журналісти, Міськрада Броварів практично подарувала Віктору Поліщуку увесь річний бюджет міста. Більшість депутатів броварської міськради проголосувала за здачу в оренду великої земельної ділянки. 

Раніше вона належала державному підприємству «Радіопередавальний центр». Так 96 га були віддані у користування 48 орендарям. Згідно з документацією, землі будуть використовуватися у сільськогосподарських цілях.

Але відразу після отримання дозволу від міськради всі 48 орендарів одночасно переоформили свої тимчасові володіння в одного і того ж нотаріуса. Бувають же збіги! 

Так новим орендарем стала всього одна компанія «Інтерпроф», підконтрольна Віктору Поліщуку.

Після цього пройшло ще одне голосування міськради. Так новий орендар отримав дозвіл на проведення промислової забудови.

Варто відзначити, що кінцевим замовником будівництва, прихованим за низкою фіктивних підприємств, виявилася фірма «Техенерготрейд». Як з'ясувалося, на отриманій території підприємець планував звести новий торгово-розважальний центр.

У 2014-му році одним зі співробітників юридичного відділу компанії «Техенерготрейд» стала Ольга Наливайченко, дочка Валентина Наливайченка. Про це повідомили журналісти «Радіо Свобода» у своєму розслідуванні. 

У той період Валентин Наливайченко обіймав посаду керівника СБУ. Коли Ольга отримала роботу в компанії «Техенерготрейд», справа про незаконне присвоєння державної землі в Броварах, відкрита проти бізнесу Віктора Поліщука, була закрита. Вона відновилася після того, як Валентин Наливайченко залишив свою посаду в СБУ. У результаті нелегально привласнені землі були заарештовані.

У 2015-му році предметом скандалу став новий затверджений генплан Броварів. Його створення профінансувала одна з компаній Віктора Поліщука. Згідно з планом, підприємець отримав би земельну площу під будівництво. Але протести громадян стали на заваді цьому.

У 2016-му році стало відомо, що на орендованій ділянці розташувалася логістична компанія Віктора Поліщука.

У 2015-му році «Еспрессо TV» повідомило про те, що Віктор Поліщук не виконує свої кредитні зобов'язання перед «Ощадбанком», в якому він отримав 500 млн USD для будівництва ТЦ «Гулівер». У цей самий період підприємець почав активно розвивати власний «Банк Михайлівський».

Варто відзначити, що банк досить динамічно розвивався. Він активно скуповував інші банки, що виходили у банкрутство. 

Знайти відповідну компанію для поглинання Віктору Поліщуку допомагала команда «Інвестиційний капітал Україна». Цікаво, що її діяльність контролює Валерія Гонтарєва, колишня глава Нацбанку.

Деякі джерела стверджують, що через «Банк Михайлівський» прокручувались нелегальні фінансові схеми. За даними журналістів, «Михайлівський» також був причетний до збуту наркотиків.

У 2016-му році Нацбанк України опублікував оцінку суми збитків, яких зазнала держава з вини збанкрутілого «Банку Михайлівського», що належить Віктору Поліщуку. Збитки склали 23 млрд грн.

Незадовго до банкрутства, Поліщук встиг продати «Михайлівський» «Platinum Bank». Але це не врятувало гроші вкладників. Банк, що розорився, розорив і своїх клієнтів. Саме тому багато хто з них зібрався на мітинг. 

Компенсацію збитків вкладникам Петро Порошенко вирішив видати з держбюджету, тобто – з гаманців платників податків.

У прокуратурі повідомили, що на бізнес-центр «Гулівер» та мережу магазинів «Ельдорадо» буде накладено арешт.

Але всього цього Віктор Поліщук вже не бачив. Як повідомив Павло Кононенко, заступник генпрокурора, олігарх ховається за кордоном від слідства. Він забрав свою заставу з банку «Михайлівський» та втік з України.

Тим часом правоохоронцям вдалося заарештувати кількох відповідальних керівників банку.

Варто відзначити, що Віктору Поліщуку та Лілії Рєзвій належить частина скандальновідомої земельної ділянки, розташованої біля села Хотів. 

Раніше на його території знаходилося скіфське городище. Заради будівництва маєтку історичну реліквію зніс олігарх Юрій Косюк. Яким чином сім'ї Поліщука дісталася частина ділянки – пресі достеменно невідомо.

Статок

За даними журналу «Forbes» за 2013-ий рік, капітал Віктора Поліщука становив 214 млн USD.

Дата народження
15 серпня 1976
Країна
Україна
Соцмережі