Офіс архітектурної студії Bogdanova Bureau у легендарній садибі Варвари й Богдана Ханенків
Офіс архітектурної студії Bogdanova Bureau у легендарній садибі Варвари й Богдана Ханенків

Офіс архітектурної студії Bogdanova Bureau у легендарній садибі Варвари й Богдана Ханенків

Коли я вперше потрапила сюди, моє серце зупинилось», — згадує архітекторка Ольга Богданова. Ще б пак, адже вона планувала облаштувати майбутній офіс на легендарній Терещенківській вулиці, в будинку №13, що визнаний пам’яткою архітектури.

Офіс архітектурної студії Bogdanova Bureau у легендарній садибі Варвари й Богдана Ханенків - Фото 1

Улюблене місце офісу: балкон з видом на Парк та Університет ім. Т. Шевченка. Історичний Київ — як на долоні.

Цей квартал відомий своїми художніми музеями та історичною садибою, яка свого часу належала сім’ї українського промисловця, мецената й колекціонера Богдана Ханенка. Офіс Bogdanova Bureau розміщений у будівлі, зведеній у 1913–1914 роках. Вона була зруйнована під час Другої світової війни й відреставрована вже в 1947 році.

Cтіл, Bogdanova Bureau; вінтажні стільці, Marcel Breuer 1982; підчіпний світильник, Santa & Cole; скульптура-світильник на стіні Hover, Smith & Winken.

Цей неймовірний простір площею в 100 кв. м Bogdanova Bureau віднайшла 2021 року, тож творча команда була щаслива заїхати в новий офіс після виснажливого року карантину. Проте вже за шість місяців робота мрії стала на паузу — внаслідок повномасштабного вторгнення фахівці студії роз’їхались хто куди, але місяцями плекали надію, що невдовзі зберуться знов у своєму осередку.

Офіс архітектурної студії Bogdanova Bureau у легендарній садибі Варвари й Богдана Ханенків - Фото 2

Зрештою так і сталося, тож сьогодні Bogdanova Bureau розробляє нові проєкти всупереч важким обставинам. Офіс опорядкований як відкритий простір, де поєднані робочі місця, переговорна зона та відкрита кухня.

Офіс архітектурної студії Bogdanova Bureau у легендарній садибі Варвари й Богдана Ханенків - Фото 3

Великий стіл для робочих зустрічей та обідніх перерв
(такий самий у кабінеті головного архітектора) з травертину та нержавної сталі виготовлений командою бюро. Декоративний стельовий світильник над центральним столом — острівець спокою та об’єднавчий елемент усього простору.

Кабінет головного архітектора займає скромну площу й відокремлений лише скляними дверима. Такий прийом ґрунтується на принципах доцільної розкоші, як, власне, і весь дизайн-проєкт.

Cтіл, Bogdanova Bureau; вінтажні стільці, Marcel Breuer 1982; скульптура Назара Білика The Space around.

Суть цієї філософії полягає у відповідальному та дбайливому ставленні до всього: команди, клієнтів, культурної спадщини і природних ресурсів. Доцільна розкіш, на відміну від показного скупчення дорогих предметів, має на меті продуманий вибір найкращих матеріалів, які служитимуть довго й надійно. Це комплекс вишуканих елементів для інтер’єру, що дарують комфорт і стають дійсно вигідною інвестицією.

В офісі немає зайвих деталей, а також предметів, які б з часом не зростали в ціні.

Власне, таким же розумним вкладенням є вибір локації самого офісу. Цей столичний краєвид лишається незмінним уже понад сто років, тож маємо надію, що таким він збережеться й надалі. Адже саме так виглядає справжня розкіш.


Джерело матеріала
loader