День німого кіно: У Києві влаштують кіноперформанс класики німого кіно з новим музичним супроводом
День німого кіно: У Києві влаштують кіноперформанс класики німого кіно з новим музичним супроводом

День німого кіно: У Києві влаштують кіноперформанс класики німого кіно з новим музичним супроводом

У грудні Київ на один день повернеться назад у часі — коли люди насолоджувались магією кіно в органічній атмосфері з потріскуванням кінопроєктора та підстрибуванням зернистого чорно-білого кадру. У програмі події — два кіноперформанси класики німого кіно з музичним супроводом від сучасних українських музикантів. 

Зокрема, на глядачів чекатиме пригодницька комедія “Генерал” з Бастером Кітоном майже через 100 років після прем’єри. Зі встановленого в залі кінопроєктора на екран повернеться один з найвидатніших коміків усіх часів. 

Юного Джоні Грея в армію Конфедерації не взяли, а його кохана Анабель Лі відкидає його, обізвавши боягузом. Проте, він зі своїм «напарником» паровозом втирає всім ніс, виграючи бій. Джонні воює з викрадачами поїзда, неслухняною гарматою і непередбачуваною силою долі. 

Другим показом стане фільм “Страсті Жанни д‘Арк” Карла Теодора Дреєра, який вважається однією із загальновизнаних вершин світового кінематографу і займає першу сходинку в списку найкращих німих фільмів за версією видань Guardian і Observer. 

Дев’ятнадцятирічна героїня вбирається в чоловічий одяг і надягає обладунки, щоби битися проти англійців. Триває Столітня війна, і Жанна Д’Арк очолює багато битв із ворогом. Пізніше вона потрапляє в полон, після чого дівчину привозять до Руана, де її збирається судити інквізиція за єретичні погляди. Суддями постають французькі священики, які вірні Англії. 

Кіноперформанси супроводжуватиме сучасна нова українська музика, яку спеціально для цієї події написали запрошенні музиканти. Завдяки такому підходу, кіно, яке ми звикли називати старим, отримає нове життя та актуальність, перетворюючись на сучасне мистецтво. 

Зокрема, показ стрічки “Генерал” відбудеться під музичний супровід від київського електронного гурту Hungry Boys. А “Страсті Жанни д‘Арк” супроводжуватиме музика композитора Костянтина Бушинського, знаного за фільмами Валентина Васяновича та Романа Любого. 

Фільми демонструватиметься з оригінальних 16мм плівок з кінопроєктору. Кожна з плівок проходить ретельну перевірку та наразі перебуваються під наглядом фахівців Довженко-Центра. 

День німого кіно відбудеться 14 грудня на “Сцені 6” Довженко-Центру.

Організатор події – дистрибуторська компанія Kinove

Партнери: Довженко-Центр, Київський міжнародний кінофестиваль “Молодість”

Медіапартнери: Moviegram, DTF Magazine, Yabl,  Kinowar.com, WoMo, ПроШоКіно

Слідкуйте за новинами на сторінці компанії Kinove.

Довідка

Бастер Кітон – один з найвидатніших коміків та режисерів епохи німого кіно, відомий своїм фірмовим “кам’яним обличчям” і безстрашними трюками. Його унікальний стиль гумору побудований на акробатичних прийомах, що поєднують комедію з фізичними ризиками. Його роботи вражають хореографією дії, поєднуючи гумор і драматизм у несподіваних ситуаціях.

Карл Теодор Дреєр – данський кінорежисер, відомий своїм глибоким і драматичним стилем. Його фільми вирізняються високою емоційною насиченістю та новаторським використанням крупних планів. Майстерність роботи Карла Теодора Дреєра з деталями та здатність передати інтенсивні почуття зробили його одним із найвпливовіших режисерів своєї доби.

Рене Фальконетті – французька акторка, яка стала легендою завдяки ролі Жанни д’Арк у фільмі “Страсті Жанни д’Арк“. Її гра відзначається неперевершеною щирістю і глибиною емоцій, переданих виключно через міміку, без слів. Під час зйомок Дреєр вимагав від Фальконетті значного фізичного й емоційного напруження, що зробило її виступ одним із найяскравіших в історії німого кіно. Її інтерпретація Жанни д’Арк стала еталонною і продовжує надихати акторів і режисерів у всьому світі.

Костянтин Бушинський – вінницький композитор, у творчому доробку якого – участь у всеукраїнському фестивалі “Червона рута”, Венеційській бієнале, Shanghai World Expo та інших. Костянтин також багато працював в кіно, зокрема з такими “Звичайна справа” й “Проти сонця” Валентина Васяновича” та “Свині” Романа Любого.  

Hungry Boys (WornPop) – електронний дует з Києва, який поєднує у собі елементи пост-панку і EBM, холодні гітарні мелодії, переплетіння аналогових синтезаторів і мінімалістичний вокал. За період існування Hungry Boys презентували EP Newdance, випускались на компіляції “РУХ” від лейблу Worn Pop, увійшли до збірки Next Wave Acid Punx DEUX від Curses на лейблі Eskimo Recordings. Hungry Boys активно співпрацюють з Mufti, In Aeternam Vale, Radondo, мають досвід виступів за кордоном і є резидентами щорічного фестивалю Black! Factory. В 2024 році дует прийняв участь у фестивалі “Брудний Пес”, а також став частиною лайн-апу “Клубу на Кирилівській”.

Джерело матеріала
loader