Більше 80 акторів і членів команди фільму «Довбуш» стали на захист України
Більше 80 акторів і членів команди фільму «Довбуш» стали на захист України

Більше 80 акторів і членів команди фільму «Довбуш» стали на захист України

Режисер історичного екшну «Довбуш» Олесь Санін повідомив, що 5 людей з команди його фільму загинули на фронті, 7 зникли безвісти, а ще 70 захищають нас зараз в лавах ЗСУ.

Більше 80 акторів і членів команди фільму «Довбуш» стали на захист України - Фото 1

Про це Санін розповів під час панелі «Укриття для культури. Карпати як джерело сили спротиву» в межах міжнародного форуму Центральної і Східної Європи Via Carpatia:

Якщо говорити про кінокоманду фільму «Довбуш», то п'ятеро загинули, семеро пропали безвісти, 70 зараз служать у лавах Збройних сил України і Сил оборони, включаючи акторів, каскадерів, кінотехніків, художників, операторів. Оператор картини Сергій Михальчук зараз у ЗСУ, в розвідці, і буквально зараз він десь на лінії зіткнення в Курській області. Двоє акторів у 68-й єгерській бригаді ім. Олекси Довбуша.

Більше 80 акторів і членів команди фільму «Довбуш» стали на захист України - Фото 2

Режисер наголосив на тому, що для української культури настали скрутні часи, адже через війну не вистачає коштів на фінансування українського кіно:

Просто зараз іде битва за бюджет, і бюджет культури зменшився в кілька разів. Та сума, яку збираються виділити на кіновиробництво, навіть не покриє видатків фільмів, які вже зняті. Але в цьому році практично закінчаться в прокаті стрічки, які були зняті до повномасштабної війни, а що далі — це питання. Якщо говорити про мою особисту історію, я сподіваюся, що це буде колаборація з Польщею, Німеччиною, можливо, Францією.

Більше 80 акторів і членів команди фільму «Довбуш» стали на захист України - Фото 3

Також Санін зізнався, що поки не знає, який фільм буде знімати після «Довбуша»:

Поки війна, мене питають, який мій наступний фільм. А я кажу: мій наступний фільм — перемога.

Ще однією відомою роботою Саніна є історична драма «Поводир», що розповідає історію сліпого кобзаря, який мандрує теренами України у 1930-х роках.

Джерело матеріала
loader