У київській 25-поверхівці зникає світло, але працює ліфт. Як так вдалося зробити?
У київській 25-поверхівці зникає світло, але працює ліфт. Як так вдалося зробити?

У київській 25-поверхівці зникає світло, але працює ліфт. Як так вдалося зробити?

В одній із київських багатоповерхівок під час відключень аварійне живлення ліфта вмикається автоматично. ОСББ вдалося забезпечити системою безперебійного живлення, повідомляють Texty.org.ua.

Раніше, коли в 25-поверховому будинку ЖК «Паркові озера» вимикали світло, літні люди просто не виходили на вулицю, а сусіди приносити їм у квартири їжу та воду.

Система безперебійного живлення будинку зазвичай має дві-три складові: інвертори (аварійне живлення), генератор та сонячні панелі (допоміжне живлення, якщо батареї розрядилися).

Спершу купили генератор — Трифазний на 10 кВт, розповідає голова ОСББ Андрій Захарченко. Але потужності вистачало лише на водопостачання. Під час знеструмлень на десятому поверсі й вище води вже не було. Для запасу пального потрібно було окреме приміщення.

Потім Андрій побачив відео на ютубі — як в одному з будинків Києва встановили сонячні панелі та інвертори.

Система безперебійного живлення заходила на ринок України з розрахунком на котеджі. На великі будинки майже ніхто такого не ставив. Спочатку фірми просили захмарні ціни. Однак ОСББ вдалося знайшти варіант майже втричі дешевше — китайський бренд Deye. У вересні 2024 року будинок отримав альтернативні джерела живлення. Двох інверторів на 12 кВт і восьми акумуляторів загальною потужністю 40 кВт вистачає приблизно на п’ять-шість годин без світла.

«Зараз споживання 2,85 кВт з одного інвертора. Це тому, що їздять ліфти. 95% заряду батарей, — показує Андрій на смартфоні. — Уже світла в нас 20 хвилин немає, відсотки не зменшилися. Бо батареї нові й до 100% ще не заряджаються. У будинку крім ліфтів є гаряча й холодна вода, освітлення на загальних балконах».

Генератор залишається на випадок аварійного живлення. Його заводять вручну.

Обладнання і встановлення інверторів із батареями «під ключ» обійшлися ОСББ приблизно в 700 тисяч гривень.

«Ми порахували, виходить приблизно 1,8–2 тисячі гривень із квартири. Але здавали хто скільки може. Дехто й 10 тисяч здавав. Навіть люди з першого поверху, яким ліфт не потрібний, все одно здавали», — каже Андрій.

Якщо встановлювати всю систему одразу із сонячними панелями, інверторами, генератором, то вийде приблизно по 4 000–5 000 із квартири.


За систему ще повністю не розрахувалися. Кредит зможуть виплатити, коли частину витрат компенсує програма «70/30» від КМДА. Міська влада компенсує вже за виконані роботи.

Порядок дій для будинку, який хоче встановити систему:

  • Знайти компанію, яка прорахує вартість і надасть комерційну пропозицію.
  • Донести людям інформацію про те, що можна зробити і скільки це коштуватиме.
  • Провести збори й ухвалити рішення.
  • Домовитися про суму збору й зібрати кошти.
  • Замовити обладнання.
  • Встановити обладнання.
  • Зібрати документи й подати на компенсацію в КМДА.
  • #відключення світла
  • #ліфт
  • #ОСББ

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Джерело матеріала
loader