Усі транспортні засоби належать до об’єктів із підвищеним ризиком пожежної небезпеки. Причому займання може виникнути не лише у разі дорожньої аварії, а також з багатьох інших причин, найчастішою з яких є несправна електрична система. Саме тому вогнегасники відносять до базової комплектації.
Різниця між порошковими та вуглекислотними вогнегасниками
Обов’язкова наявність вогнегасника вказана в правилах дорожнього руху України, але там немає чітких вимог до типу приладу. Саме тому можна підібрати вогнегасник в авто за власними вподобаннями та характеристиками. Передусім вибирають його основний різновид, який базується на основній активній речовині. Найчастіше вибирають саме порошкові вогнегасники, у яких є наступні переваги:
- Невелика вага, що підвищує зручність користування.
- Придатність до боротьби із займаннями різних видів, що дуже актуально на дорозі.
- Невелика ціна, яка часто є найголовнішою перевагою для водіїв.
- Можливість гасити займання електричної мережі без ризику для здоров’я.
Проте у них немає охолоджувального ефекту, який міг би запобігати повторному займанню. Також порошкова суміш утруднює огляд та рівномірно покриває всі видимі предмети. Такий пристрій потрібно частіше міняти, адже у самій речовині можуть утворюватися грудки.
Вуглекислотні моделі потребують умінь та ретельності під час використання, адже речовина має дуже низьку температуру та може спричиняти обмороження при потраплянні на відкриті ділянки шкіри. Також речовину не можна вдихати. Проте вуглекислота не залишає плям на оббивці та інших предметах, а також різко охолоджує середовище й запобігає появі повторного займання.
На що потрібно звернути увагу перед купівлею на сайті AutoBaza
Потрібно вибирати вогнегасник лише у металевому корпусі, адже вони більш надійні та довговічні. Обов’язково необхідно перевіряти технічний паспорт та пломбу, щоб вогнегасник був у належному стані та з сертифікатом відповідності. На порошкоподібних моделях обов’язково присутній манометр, стрілка на якому має бути в зеленому секторі. Це вказує на його справність та готовність до роботи.
Коли потрібно міняти вогнегасник
Вогнегасник потрібно міняти, коли завершується термін придатності. За цим слід ретельно стежити, а найкраще — внести в записник чи поставити нагадування у смартфоні. Щоб не метатися в пошуках, краще купити новий вогнегасник ще за декілька днів до завершення терміну придатності. Також варто пам’ятати, що не можна використовувати вогнегасник повторно, переважно на гасіння йде весь запас.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті