«Колір граната» повертається у кіно до Дня народження генія Параджанова
«Колір граната» повертається у кіно до Дня народження генія Параджанова

«Колір граната» повертається у кіно до Дня народження генія Параджанова

«Артхаус Трафік» проведе спеціальні покази стрічки у Києві, Львові, Одесі,  Дніпрі, Харкові, Чернівцях та Вижниці

З 9 січня, до дня народження культового українського режисера вірменського походження Сергія Параджанова (Саркіса Параджаняна), в обраних кінотеатрах відбудуться спеціальні покази його шедевру – відреставрованої версії біографічної драми-притчі «Колір граната» (1969). У жовтні 2024 року, до 100-річчя генія, фільм зібрав у кінотеатрах понад 10 000 українських глядачів та глядачок. Як стверджує кінознавець Сергій Тримбач, такої великої аудиторії у стрічки не було в роки створення. 

Покази відбудуться у Києві, Львові, Одесі,  Дніпрі, Харкові, Чернівцях та Вижниці. Квитки, а також список міст буде оновлюватися на сторінці фільму.

«Колір граната» розповідає історію життя вірменського поета Саят-Нови, від дитинства до смерті. Фільм відображає духовний шлях, мистецькі напрацювання та внутрішні конфлікти, які зробили його головним ліриком своєї епохи. Саят-Нова постає як майстер містифікації, який сам потрапив у свої пастки.

Сергій Параджанов, відомий також як режисер «Тіней забутих предків» (посідає 1 місце у списку 100 найкращих українських фільмів за версією українських кінокритиків), створив унікальну візуальну мову для «Кольору граната». Стрічка вплинула на світову попкультуру, зокрема надихнувши музичні кліпи Мадонни та Леді Ґаґи.

Реставрація «Кольору граната» була виконана Кінофондом Мартіна Скорсезе спільно з Cineteca di Bologna. За цю роботу Скорсезе отримав премію Інституту Параджанова-Вартанова у 2014 році. Світова прем’єра відреставрованої версії відбулася на 67-му Каннському кінофестивалі у 2014 році.

Фільм отримав високі оцінки критиків та глядачів. На IMDb його рейтинг становить 7.6, на Rotten Tomatoes — 94%, а на Letterboxd — 4.1 з 5.

Газета The Guardian описала фільм як «очевидне масштабне кінематографічне досягнення». Мартін Скорсезе схарактеризував його як «кінематографічний досвід, що лишається поза часом». Жан-Люк Годар зазначав, що «фільм може дати вам все, що ви могли б побажати».

Джерело матеріала
loader