Видобуток солі на Закарпатті зупинився через сварку між власниками родовища
Видобуток солі на Закарпатті зупинився через сварку між власниками родовища

Видобуток солі на Закарпатті зупинився через сварку між власниками родовища

Видобуток солі на Закарпатті зупинився через сварку між власниками родовища - Фото 1

Видобуток кам’яної солі у Тереблянському родовищі на Закарпатті зупинився через конфлікт власників, і держава ніяк не може на це вплинути, повідомив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький в інтерв’ю Укрінформу.

Наприкінці травня 2022 року російські війська ракетним ударом зруйнували завод Артемсіль у Соледарі, що забезпечував 100% потреби країни.

«Своєї солі у нас так і нема, ми далі возимо її з Єгипту чи інших країн за дві тисячі кілометрів», — зазначає Білецький.

Тереблянське родовище на Закарпатті має великі поклади солі гарної якості, які могли би закрити потреби України як у технічній, так і харчовій солі. Соляний пласт залягає від 35 до 500 метрів. Це єдине родовище в Україні, яке наразі видобуває сіль. 

Дозвіл на розробку родовища отримало підприємство «Катіон Інвест», і влітку 2023 року почало видобування. Однак навесні 2024-го видобуток зупинився.

Власники пересварилися, заблокували роботу один одного і зараз застрягли в судах, пояснює голова ОВА.

«Ми не можемо на це впливати, бо це їхні корпоративні права. Звісно, ми намагаємося їх якось примирити, щоб розблокувати роботу. Але там складна історія. Наше завдання зараз – стежити за тим, щоб нічого не сталося із шахтою. Наразі вона законсервована», — зазначив він.


Компанія «Катіон Інвест» належить двом інвестиційним фондам: 50% акцій володіє «Ехо» Валентина Кондратьєва та 45% — «Юкон» Оксани Омельяненко. Ще 5% акцій належить Ігорю Герею. Директором «Катіон Інвесту» є син Кондратьева Сергій.

За версією подій, яку виклав Герей виданню Укррудпром, основні фінансові вкладення у розробку родовища здійснила компанія «Юкон». Згодом початковий бюджет проєкту збільшився майже втричі, а заплановані строки початку видобутку солі постійно переносились. Син і батько Кондратьєви відмовлялися звітувати про витрачені кошти.

За словами Герея, підприємство не можна просто так зупиняти, щоб не сталося техногенної аварії, подібної до затоплення шахти в Солотвино у 2010 році.

Білецький в інтерв’ю запевнив, що шахта стоїть суха, і немає загрози щодо повторення ситуації, як у Солотвині.

  • #Закарпаття
  • #Промисловість

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Джерело матеріала