В Україні роглядають будівництво теплоелектростанцій, які працюватимуть на відходах, повідомив Сергій Сухомлин, очільник Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури, що був міським головою Житомира з 2015 року до осені 2024-го.
Такі ТЕЦ зможуть працювати на RDF та CRF-паливі.
- SRF (solid recovered fuel) — це тверде відновлювальне паливо, що складається переважно з біологічних відходів. Це суха сировина, що має низький вміст небажаних домішок.
- RDF (refuse derived fuel) отримують із залишків подрібнених та спресованих в брикети чи гранули твердих побутових відходів.
Зараз відбирають громади й розглядають дві найбільше підготовлені до побудови ТЕЦ. Торік у Житомирі запустили сміттєпереробний завод, де відходи очищають, сортують та переробляють на біопаливо.
«Важливо, аби здійснювалась переробка сміття в громаді, а те, що переробити не можна, — йтиме на спалення, аби забезпечувати громаду теплом через майбутню ТЕЦ», — пояснює Сухомлин.
У проєкті готові брати участь компанії з Фінляндії. Держагентство відновлення, зокрема, домовилося про поїздку на фінські виробництва, де готують обладнання для ТЕЦ, та на подібні теплові станції у Фінляндії.
Торік КМДА заявила, що Київ планує використовувати побутові відходи для виробництва електроенергії. У столиці щороку утворюється понад один мільйон тонн твердих побутових відходів, із яких 40% придатні для виробництва енергії.
- #відходи
- #Сміттєпереробний завод
- #Сміття
- #ТЕЦ
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті