В ООН ухвалили нову резолюцію щодо утисків прав людини в окупованому Росією Криму.
Відповідний документ, складений українською стороною, був підтриманий на Третьому комітеті Генеральної асамблеї ООН, який відповідає за соціальні, культурні та гуманітарні питання.
За рішення проголосували 67 країн, утрималися 82.
Проти висловилися 26 країн, серед них, традиційно – РФ, Білорусь, Венесуела, а також КНДР, Сербія, Казахстан, Китай та інші.
У тексті резолюції зазначається, що із моменту окупації півострова от вже 4 роки поспіль російська влада застосовує тортури для отримання неправдивих свідчень для політично-вмотивованих справ.
У документі також прописано необхідність негайного звільнення українських бранців Кремля, зокрема – Олега Сенцова, Володимира Балуха та кримського татарина Емір-Усейна Куку.
За рішенням більшості країн ООН, від Москви вимагають припинити будь-які утиски прав людини щодо тих, хто проживає у Криму.
Російську Федерацію закликають скасувати закони щодо примусової депортації, виселення та конфіскації майна кримців.
А також вимагають надати доступ журналістам та правозахисникам для безперешкодного відслідковування ситуації з правами людини на півострові.
Нову резолюцію вже привітав український Президент Петро Порошенко у Facebook: "Резолюція містить положення про долю українських політичних в'язнів Кремля.
Щоденна боротьба за їхнє звільнення триває.
Міжнародна відповідальність за агресію, окупацію, порушення прав людини неминуча.
Вдячний державам-членам ООН за незмінну солідарність з Україною".
А постійний представник України в ООН відзначив, що це найсильніший документ щодо прав людини, ухвалений організацією.