Супрун пропонує легалізувати коноплю
Супрун пропонує легалізувати коноплю

Супрун пропонує легалізувати коноплю

30 січня на сайті Верховної Ради зареєстрували петицію з вимогою внести зміни до законодавства, щоб канабіс можна було використовувати у медичних та наукових цілях.

Чи виправдане таке використання? Науковці, лікарі та пацієнти по всьому світу кажуть, що так.

Медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів.

Тому використовувати його у медицині, звісно з певними застереженнями, нормальна світова практика, написала в.

міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

Медичний канабіс дозволений, наприклад, в 25 штатах США, Австралії, Канаді.

Загалом його використання давно врегульовано в багатьох європейських країнах.

В Ізраїлі, Румунії, Македонії та Пуерто Ріко канабіс заборонений, але дозволений у випадках невиліковних хвороб."В Україні використання медичного канабісу в лікувальних та наукових цілях заборонене.

Хоча застосування таких препаратів допомогло б майже двом мільйонам громадян, які страждають від хронічного болю та інших розладів", - написала міністерка.

Рослини роду Cannabis містять активні речовини — канабіноїди.

Є різні способи споживання канабіноїдів: масла, таблетки, мазі, куріння та вапоризація.

Дітям в разі епілепсії прописують пероральний прийом канабіноїдів.

Медичний канабіс застосовують в таких випадках:◾ Хвороба Альцгеймера.

Є істотні докази того, що регулярне помірне споживання канабісу допомагає сповільнити прогрес хвороби Альцгеймера та інших нейродегенеративних хвороб.◾ Рак.

Головною цінністю медичного канабісу є паліативна допомога онкохворим.

Втім, клінічні дослідження на людях наразі показали можливість використання канабісу у лікуванні базальноклітинного раку.◾ Хронічний біль.

Масштабні рандомізовані подвійні сліпі клінічні дослідження показали ефективність та безпечність канабісу при хронічному болі.◾ Синдром подразненого кишківника, в тому числі хвороба Крона та виразковий коліт.

50% пацієнтів із хворобою Крона повністю одужали, а 90% відчули значні покращення.◾ Множинний склероз (МС).

Канабіс ефективний і безпечний паліативний засіб при цій хворобі.

Крім того, дослідження вказують на можливий лікарський ефект канабісу у відновленні мієлінових оболонок нейронів при МС.◾ Епілепсія в дорослих і дітей.

Медичний канабіс знижує частоту і тривалість епілептичних нападів, в тому числі — в разі епілепсії, що не піддається медикаментозному лікуванню.◾ Нудота і блювота внаслідок хіміотерапії.◾ В США медичний канабіс призначають також в разі пост-травматичного синдрому і глаукоми.◾ Є низка робіт, що вивчали ефективність медичного канабісу в разі тривожності, порушення сну, покращення апетиту в ВІЛ-інфікованих людей, депресії.Медичний канабіс має і побічні ефекти — запаморочення, байдужість, порушення пам'яті та звикання, вплив на серцево-судинні та респіраторні хвороби.

Звісно, перед будь-яким призначенням, лікар зважує користь та ризики застосування та виписує споживання таких препаратів лише за необхідності.Доступ пацієнтів до препаратів на основі канабісу — це реалізація їхнього права на медичну допомогу.

Важливо підтримати легалізацію застосування медичного канабісу в наукових цілях та медицині.Нещодавно Уляна Супрун розповіла, чим краще записати ліки.

Наголосила, що необхідно дотримуватися інструкції застосування та порад лікаря.

В іншому випадку ліки можуть завдати шкоди.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader