"Ми лобіюємо земельну реформу в Вашингтоні": глава Аграрного фонду Радченко розповів про майбутнє ринку землі
"Ми лобіюємо земельну реформу в Вашингтоні": глава Аграрного фонду Радченко розповів про майбутнє ринку землі

"Ми лобіюємо земельну реформу в Вашингтоні": глава Аграрного фонду Радченко розповів про майбутнє ринку землі

Глава правління Аграрного фонду - Андрій Радченко в інтерв'ю The Page розповів про співпрацю з американськими аграрними компаніями, лобіюванні земельної реформи і майбутньому очолюваної компанії.

Про це пише видання "Обозреватель".

Популярні новини зараз.

Відставка Авакова: з'явилася офіційна заява.

Європа скасує безвіз для України: "Навіть Путін не...".

Легендарний мольфар в останню хвилину життя встиг розповісти про майбутнє України: "До апогею лиха ми ще не дійшли".

Зеленський приголомшив українців незвичайним кортежем: "Вперше бачу такий", відео.

Показати ще.

"Ми в "Аграрному фонді" вже п'ять років безпосередньо стикаємося з проблемами фермерських господарств, у яких недостатньо фінансування і які не можуть залучити кредити і розпоряджатися землею.

До Вашингтона я приїхав для залучення партнерів і капіталу для роботи "Аграрного фонду", але став отримувати питання від американських партнерів про те, яке моє ставлення до відкриття ринку землі.

Ви називаєте це лобізмом? Добре, я лобіював інтереси України.

Тому що ми бачимо в особі США і в особі американських компаній дійсно стратегічних партнерів у розвитку бізнесу та аграрної галузі в Україні" – відповів на звинувачення в свою адресу Андрій Радченко.

Що стосується формату майбутнього ринку землі, то глава Аграрного фонду пропонує поетапну модель, що передбачає тимчасове обмеження доступу іноземців.

Також, наріжними каменями реформи є обмеження по концентрації земельних масивів, забезпечення фермерам можливості викупити оброблювані ділянки і інші інфраструктурні елементи.

"Не можна прийняттям одного закону взяти і побудувати ефективний ринок землі.

Уряд України має забезпечити функціонування спеціального фонду, який зможе кредитувати українських фермерів за низькими ставками, і тимчасово обмежити допуск нерезидентів і великого бізнесу на земельний ринок.

Це важливі деталі, які ще будуть дискутуватися.

Упевнений, ми прийдемо до оптимального варіанту" – говорить Радченко.

Раніше новопризначений Міністр економіки та сільського господарства Тимофій Милованов заявив про те, що в Уряді розглядають 35 сценаріїв зняття мораторію і переходу до ринкового обороту землі.

У той же час, підсумковий законопроект і основні характеристики майбутнього ринку землі – ще не представлені до публічного обговорення.

Джерело матеріала
loader
loader